Senegalczyk Emile Thiakane zagra w GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

25-letni Senegalczyk Emile Thiakane podpisał roczny kontrakt z GKS Bełchatów. Transfer byłego zawodnika Sokoła Kleczew ma na celu zwiększenie konkurencji w drugiej linii pierwszej drużyny górniczego klubu. Umowa ma obowiązywać od 1 lipca.

Thiakane zakończył ubiegły sezon z ośmioma bramkami, z czego dwie zdobył w miniony weekend w wygranym przez jego zespół meczu III ligi. Mierzący 191 cm pomocnik zagrał w 25 spotkaniach, z czego w większości gier wychodził na boisko w pierwszym składzie. W poprzednich latach reprezentował barwy m.in. Zawiszy Bydgoszcz, Pogoni Mogilno oraz francuskich Olympique Saint-Quentinois i AFM Romilly.

Senegalczyk to piłkarz, który może zagrać na pozycji ofensywnego pomocnika lub cofniętego napastnika. W swoim byłym klubie występował także w roli skrzydłowego. – Emile jest zawodnikiem, który lubi grę kombinacyjną, a więc dobrze sobie radzi w ataku pozycyjnym, co zapewne zaprocentuje w trakcie sezonu. Jeśli chodzi o motorykę, jest on jest silnym i szybkim zawodnikiem – opisuje swojego nowego podopiecznego szkoleniowiec „Brunatnych”, Mariusz Pawlak.

Thiakane to trzeci ofensywny zawodnik, który w przerwie letniej podpisał kontrakt z GKS. Wcześniej uczynili to Marcin Garuch i Robert Chwastek. – Cieszą umiejętności piłkarskie tych piłkarzy. Ich obecność podniesie dodatkowo jakość naszych treningów, ponieważ mamy kilku młodych zawodników, którzy będą mogli podpatrywać i się uczyć od starszych kolegów – dodaje zadowolony Mariusz Pawlak.