Przygotowania GKS-u przed pierwszą grą kontrolną

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Piłkarze GKS-u Bełchatów przygotowują się do pierwszego meczu kontrolnego przed nowym sezonem. Przypomnijmy, że przeciwnikiem „Brunatnych” będzie spadkowicz z 1. ligi Znicz Pruszków, a spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę o godz. 11 na jednym z bocznych boisk.

W poniedziałek trener Mariusz Pawlak przygotował dla swoich podopiecznych testy szybkościowe. Z resztą drużyny mieli okazję poznać się nowi zawodnicy, którzy w ostatnim czasie podpisali umowy z górniczym klubem: Michał Ciarkowski (ostatnio Warta Poznań), Marcin Garuch (FK Grbalj), Robert Chwastek (Gryf Wejherowo) oraz Łukasz Pietroń (Olimpia Elbląg). Z przyczyn formalnych od 1 lipca br. treningi z zespołem rozpocznie Senegalczyk Emile Thiakane. We wtorek zespół przeszedł testy wydolnościowe, a w środę pracował na siłowni. Dzisiejsze i jutrzejsze zajęcia odbędą się już na boisku.

Z drużyną trenują testowani: Piotr Giel (napastnik, Kotwica Kołobrzeg), Rafał Górecki (lewy obrońca, Progres Kraków), Kamil Szubertowski (lewy obrońca, Chrobry Głogów) i Filip Kendzia (środkowy obrońca, Piast Żmigród). Zaś do przygotowań z pierwszy zespołem zostali włączeni dwaj nowi młodzieżowcy: Bartłomiej Zieliński (obrońca) i Daniel Chwałowski (pomocnik).

– Mam plan ze swoimi młodzieżowcami. Zieliński i Chwałowski zaczynają z nami przygotowania. Uważam, że należy dać im szanse, podobnie jak wcześniej Przemkowi Zdybowiczowi, który dostał już okazję gry w kilku meczach. Chciałbym aby jak najwięcej wychowanków było w zespole. – powiedział szkoleniowiec „Brunatnych”.

Sobotni sparing będzie więc okazją do sprawdzenia umiejętności czysto piłkarskich wszystkich giekaesiaków oraz przyjrzenia się testowanym graczom. Przed zespołem Mariusza Pawlaka zaplanowane są jeszcze mecze kontrolne z KKS Kalisz (5 lipca, godz. 18), ŁKS Łódź (8 lipca, godz. 11) i Skrą Częstochowa (12 lipca, godz. 18). Wszystkie zostaną rozegrane na jednym z boisk Miejskiego Centrum Sportu. Serdecznie zapraszamy do przybycia na te spotkania i wspierania naszej – mocno przebudowywanej – drużyny przed nowymi rozgrywkami.