GKS lepszy w sparingu ze Skrą Częstochowa

Trzy bramki wychowanków dały zwycięstwo 3:2 drużynie GKS-u w środowym, ostatnim letnim sparingu ze Skrą Częstochowa.

Już w 10. minucie pewnym strzałem po ziemi bramkarza gości pokonał Bartłomiej Bartosiak. Jednak dziesięć minut później w podobnych okolicznościach Skra wyrównała. W tej odsłonie gry wynik próbował zmienić bardzo aktywny Emile Thiakane, ale próby Senegalczyka nie przyniosły oczekiwanego efektu.

Bełchatowianie ponownie wyszli na prowadzenie dopiero w drugiej części gry za sprawą Mikołaja Boćka. Obrońca GKS wykorzystując podanie Przemysława Zdybowicza na szesnastym metrze, zabrał się z piłką w pole karne i strzelając po ’długim rogu’ pokonał golkipera Skry. W 70. minucie pięknym, mocnym trafieniem z rzutu wolnego ponownie wyrównali.

Chwilę później zawodnicy spod Jasnej Góry mogli prowadzić 3:2, ale golkiper „Brunatnych” będąc „sam na sam” nie dał się pokonać. Moment później futbolówka znalazła drogę do siatki, ale trzeci raz w tym spotkaniu z prowadzenia cieszyli się górnicy. Fenomenalną główką popisał się Zdybowicz, który lobem wykończył asystę Dawida Flaszki. Na 4:2 chciał trafić Michał Ciarkowski, ale jego próba z rzutu wolnego była minimalnie niecelna.

GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 3:2 (1:1)
Bramki dla GKS-u:
Bartłomiej Bartosiak 10, Mikołaj Bociek 59, Przemysław Zdybowicz 73

GKS Bełchatów:
I połowa:
Kacper Leszczyński – Łukasz Pietroń, Adrian Klepczyński, Marcin Grolik, Kamil Szubertowski (10. Krzysztof Michalak) – Daniel Chwałowski, Patryk Janasik – Robert Chwastek, Emile Thiakane, Bartłomiej Bartosiak – Piotr Giel.
II połowa: Zawodnik testowany – Bartłomiej Zieliński, Filip Kendzia, Krzysztof Michalak, Mikołaj Bociek – Patryk Rachwał, Marcin Ryszka – Marcin Garuch, Dawid Flaszka, Michał Ciarkowski – Przemysław Zdybowicz.