Piłkarze GKS-u rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

25 zawodników pojawiło się na pierwszych tegorocznych zajęciach, rozpoczynających przygotowania GKS-u do rundy rewanżowej. Wśród nich byli m.in.: powracający po kontuzji Adrian Klepczyński, stoper Damian Michalski, który jesienią był wypożyczony do III-ligowego KS Polkowice oraz czterech testowanych piłkarzy. Inauguracyjny trening odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. 1 Maja i miały charakter wprowadzający.

„Pierwsze dwa tygodnie tak właśnie będą wyglądały. Testy, badania wydolnościowe i stopniowe wejście w grę. Koniec stycznia, początek lutego wtedy chcemy zrobić największe obciążenia” – powiedział tuż po zajęciach trener Mariusz Pawlak.

Nowymi twarzami, które pojawiły się na treningu byli: lewy obrońca Karol Tomczyk, występujący ostatnio w niemieckim VfL 05 Hohenstein-Ernstthal, skrzydłowy Hubert Tylec, który ma za sobą występy m.in. w Zagłębiu Sosnowiec, Polonii Bytom czy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Damian Gałązka (ŁKS Łomża) i Kacper Górski (Wisła Sandomierz).

Z kolei zabrakło Arkadiusza Moczadło, Marcina Grolika, Roberta Chwastka i Przemysława Zdybowicza, którzy pracowali indywidualnie z fizjoterapeutą oraz dwóch zawodników z jesiennej kadry, tj. Michała Bierzało (otrzymał zgodę na testy w innym klubie) i Bartłomieja Zielińskiego (rozpoczął treningi w zespole rezerw).

W najbliższych dniach „Brunatni” przejdą różnego rodzaju testy i badania.