Będzie licencja? GKS się nie poddaje i kompletuje dokumenty

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W poniedziałek dowiedzieliśmy się o nieprzyznaniu licencji na grę w Fortuna 1 Lidze GKS-owi Bełchatów. Poprosiliśmy klub o komentarz w tej sprawie. GKS utrzymuje, że spodziewał się takiej decyzji, i jeszcze przed jej publikacją zgromadził pierwsze z brakujących dokumenty.

Pełna treść oświadczenia GKS Bełchatów:

„Jak Państwo wiecie, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wydała pierwszą w naszym procesie licencyjnym decyzję, na mocy której nie przyznała GKS „Bełchatów” S.A. licencji uprawniającej do uczestnictwa „Brunatnych” w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/21. Powodem jest niespełnienie kryteriów F.04 oraz F.05 Podręcznika Licencyjnego, czyli zaległości wobec instytucji i kilku osób oraz prognozy finansowej na nowy sezon.

Z uwagi na znaną wszystkim sytuację finansową, Klub brał pod uwagę taką decyzję Komisji i jeszcze przed jej publikacją zgromadził pierwsze z brakujących dokumenty. Tak jak przez ostatnie tygodnie, tak i w tym trwają intensywne działania nad skompletowaniem wymaganej dokumentacji.

GKS „Bełchatów” S.A. ma czas do poniedziałku 13 lipca (pięć dni roboczych od otrzymania decyzji) na przygotowanie i przesłanie odpowiednio umotywowanego wniosku do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN. Jeśli wszystko uda się zgodnie z planem, wniosek zostanie przesłany wcześniej.”