Lider III ligi wygrywa mecz kontrolny w Bełchatowie

W swoim drugim tegorocznym sparingu podopieczni trenera Mariusza Pawlaka ulegli liderowi III ligi, Skrze Częstochowa 2:4. Pomimo prowadzenia po golu Bartłomieja Bartosiaka, goście szybko odwrócili losy meczu i ostatecznie zwyciężyli „Brunatnych”. Dla GKS-u była to pierwsza porażka w trakcie przygotowań do rundy wiosennej, zaś dla Skry druga wygrana w drugim test-meczu.

Piłkarze Skry w odstępie zaledwie trzech dni pokonali na wyjazdach dwie drużyny II ligi. Najpierw w sobotę zwyciężyli 3:0 Garbarnię w Krakowie, a dziś pokonali bełchatowski GKS.

Środowe spotkanie rozpoczęło się dobrze dla GKS-u. Już w 5. minucie po błędzie obrońcy gości, który podawał do swojego bramkarza tak niedokładnie, że piłkę przejął Bartłomiej Bartosiak i bez trudu pokonał Mikołaja Biegańskiego. Stracony gol podrażnił zawodników spod Jasnej Góry, którzy najpierw wyrównali po rzucie rożnym – Damian Nowak, a po niespełna kwadransie już prowadzili po wzorowym kontrataku, zakończonym uderzeniem Adriana Musiała. Dzieła „zniszczenia” dopełnił w 33. min Mariusz Holik, który strzałem głową pokonał Arkadiusza Moczadło. Górnicy mogli zmniejszyć rozmiary prowadzenia gości, ale trzy razy świetnie po ich strzałach interweniował golkiper Skry.

W drugie połowie zdecydowaną przewagę mieli „Brunatni” i po dość nietypowej bramce Dawida Flaszki, złapali kontakt z rywalem. Częstochowianie szybko jednak odpowiedzieli i po godzinie gry ponownie prowadzili dwoma bramkami. Daniel Rumin dostał prostopadłe podanie, ograł naszego obrońcę i strzałem w krótki róg zdobył czwartą bramkę dla Skry.

GKS Bełchatów – Skra Częstochowa 2:4 (1:3)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak 5, Dawid Flaszka 55 – Damian Nowak 8, Adrian Musiał 14, Mariusz Holik 33, Daniel Rumin 60.

GKS Bełchatów (I połowa): Arkadiusz Moczadło – Szczepan Kogut, Filip Kendzia, Adrian Klepczyński, Kamil Szubertowski – Krystian Peda, Patryk Rachwał, Marcin Garuch, Łukasz Pietroń, Émile Thiakane – Bartłomiej Bartosiak.
GKS Bełchatów (II polowa): Oskar Piernicki – Michał Lewandowski, Filip Kendzia, Adrian Klepczyński (75. Szczepan Kogut), Kamil Szubertowski – Robert Chwastek, Marcin Garuch, Marcin Ryszka, Dawid Flaszka, Michał Ciarkowski – Piotr Giel.

Skra (I połowa): Mikołaj Biegański (30 Łukasz Krzczuk) – Adam Olejnik, Piotr Mastalerz, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski – Krzysztof Napora, zawodnik testowany, Adrian Musiał, Piotr Nocoń, Eryk Krupa – Damian Nowak.
Skra (II połowa): Łukasz Krzczuk (60 Kamil Kosut) – Adam Olejnik (75 Krzysztof Napora), Adrian Błaszkiewicz, Mateusz Woldan, Oktawian Obuchowski – Dominik Marek, Łukasz Kowalczyk, Sebastian Rogala, Piotr Nocoń (69 zawodnik testowany), Marcin Kowalski – Daniel Rumin.