Dwa oblicza GKS-u i trzecie zwycięstwo w okresie przygotowawczym

Trudne warunki postawiła III-ligowa Lechia Tomaszów Mazowiecki piłkarzom GKS-u Bełchatów w dzisiejszym meczu kontrolnym. „Brunatni” przegrywali do przerwy po główce Wiktora Żytka 0:1, ale po przerwie całkowicie zdominowali przeciwnika i po golach Bartłomieja Bartosiaka i Marcina Garucha ostatecznie zwyciężyli 2:1. Była to trzecia wygrana podopiecznych Mariusza Pawlaka w okresie przygotowawczym.

W pierwszej części spotkania gospodarze ustępowali przeciwnikom, którzy stwarzali więcej okazji pod bramką Pawła Lenarcika. Jedna z nich zakończyła się bramką. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Wiktor Żytek ubiegł testowanego w barwach GKS-u Bartosza Waleńcika i strzałem głową dał prowadzenie swojej drużynie. Po chwili piłkę do siatki Lechii skierował Krystian Peda, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Tuż przed przerwą Lechia trafiła jeszcze w poprzeczkę, a okazję dla GKS-u miał Piotr Giel.

W przerwie doszło do kilku roszad w składzie „Brunatnych”, ale przede wszystkim polepszeniu uległa gra ofensywna. Największym zagrożeniem pod bramką Lechii był Piotr Giel, który wydatnie przyczynił się do wyrównania. Bramkarz gości w niegroźnej sytuacji wdał się pojedynek z naszym napastnikiem i chcąc wybić piłkę, nabił nią najlepszego strzelca GKS-u tak, że futbolówka trafiła pod nogi Bartłomieja Bartosiaka, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do pustej bramki. Później dobre okazje mieli jeszcze Paweł Szołtys (testowany zawodnik Rozwoju Katowice) oraz ponownie Piotr Giel. Jednak dopiero w 85. minucie drużyna GKS-u udokumentowała swoją przewagę drugą bramką, której autorem był Marcin Garuch. Wygrana Bełchatowian mogła być jeszcze bardziej okazała, lecz uderzenie głową Giela w ostatniej minucie meczu było minimalnie niecelne.

GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1 (0:1)
Bramki: Bartłomiej Bartosiak 58, Marcin Garuch 85 – Wiktor Żytek 22

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik (46. Arkadiusz Moczadło) – Szczepan Kogut, Damian Michalski (68. Filip Kendzia), Bartosz Waleńcik, Kamil Szubertowski (46. Dawid Flaszka) – Krystian Kolasa (66. Mikołaj Bociek), Łukasz Pietroń (46. Marcin Garuch), Marcin Ryszka (46. Patryk Janasik), Paweł Szołtys (70. Łukasz Pietroń), Krystian Peda (46. Bartłomiej Bartosiak) – Piotr Giel.

Lechia (I połowa): Kais Al-Ani – Kamil Tlaga, Kamil Cyran, Paweł Magdoń, Wiktor Żytek – Dawid Kieplin, Artur Golański, Łukasz Bocian, Kamil Szymczak, Marcin Mirecki – Tomasz Płonka.
Lechia (II połowa): Mateusz Awdziewicz – Patryk Jakubczyk, Patryk Walasek, Paweł Magdoń, Piotr Kornacki – Kamil Lewiński, Kamil Szymczak, Łukasz Bocian, Patryk Miarka – Jakub Rozwandowicz, Patryk Olszewski.