Drugoligowe ruchy kadrowe, czyli piłkarze niechciani w GKS szukają nowych klubów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Wystawieni przez GKS Bełchatów na listę transferową piłkarze, próbują znaleźć sobie nowych pracodawców. Po zakontraktowaniu przez Siarkę Tarnobrzeg Michała Bierzało oraz Pawła Wojowskiego przez Gryfa Wejherowo, w tym samym kierunku co „Wojo” podążył Michał Ciarkowski, a Émil Thiakane od 5 lutego przebywał na testach w Warcie Poznań.

„Ciara” wystąpił wczoraj w barwach Gryfa w rozegranym w Stężycy meczu kontrolnym z GKS Przodkowo. Żółto-czarni zwyciężyli 3:1, a jedną z bramek zdobył właśnie Ciarkowski. Drugą dołożył inni były już piłkarz „Brunatnych” Paweł Wojowski, który tak wspomina swój pobyt w GKS: „W Bełchatowie nie mogłem narzekać. Od kiedy przyszedłem, grałem prawie w każdym meczu. Uważam, że w GKS-ie zrobiłem malutki krok do przodu” – powiedział na łamach portalu GWE24.pl. 23-latek do końca rozgrywek będzie reprezentował barwy Gryfa. Czy dołączy do niego również „Ciara”? Czas pokaże.

Émil Thiakane rozegrał w niedzielę 73. minuty w wygranym przez „Warciarzy” sparingu ze Świtem Skolwin. Dzisiaj trzecia na półmetku rozgrywek Warta wylatuje na dziesięciodniowy obóz do Turcji, lecz… bez Senegalczyka.

Adrian Klepczyński w najbliższych dniach również powinien pojawić się na zajęciach w jednym z klubów II lub III-ligowych, choć w sobotę (razem z Ciarkowskim) wystąpił jeszcze w meczu rezerw z Orłem Kiedrzyn.