Mariusz Magiera podpisał 1,5-roczny kontrakt z GKS Bełchatów!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W ostatnim dniu okienka transferowego drużynę trenera Mariusza Pawlaka wzmocnił obrońca z bardzo dużym doświadczeniem na poziomie Ekstraklasy. Do ekipy „Brunatnych” dołączył dziś 33-letni Mariusz Magiera, który związał się z górniczym klubem 1,5-rocznym kontraktem.

Mariusz Magiera, który może występować na pozycjach środkowego lub lewego obrońcy będzie w drużynie GKS Bełchatów występował z numerem „2”.

Urodzony w Andrychowie wychowanek miejscowego klubu Halny, wystąpił w swojej dotychczasowej karierze w aż 169 meczach Ekstraklasy w barwach przede wszystkim Górnika Zabrze oraz ŁKS Łódź. Popularny „Magic” po raz ostatni w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zagrał w rundzie wiosennej 2016 roku. Następne półtora sezonu Mariusz Magiera spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała, gdzie wystąpił w 40 meczach 1 ligi, często w roli kapitana.

Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu Magiera znalazł się na liście transferowej „Górali”, a wczoraj osiągnął porozumienie z Podbeskidziem w sprawie wcześniejszego rozwiązania umowy.

W trakcie zimowego okienka do bełchatowskiego zespołu dołączyli także: Damian Michalski, Szczepan Kogut, Michał Lewandowski, Marcin Sierczyński oraz Krystian Peda.