Start wiosny… jedynie w kalendarzu. Czwarty mecz GKS-u odwołany!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Niestety potwierdziły się niepokojące informacje płynące od środy z II-ligowego Rozwoju Katowice. W związku z kiepskim stanem płyty boiska przy ul. Zgody 28, warunkami atmosferycznymi oraz zapowiadaną prognozą pogody, gospodarze złożyli wniosek do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN o przełożenie meczu 23. kolejki II ligi z GKS-em Bełchatów. Spotkanie planowo miało zostać rozegrane w najbliższą sobotę (24 marca) o godz. 15:00. Dziś już wiemy, że tak się nie stanie…

Już czwarty weekend z rzędu pogoda torpeduje plany „Brunatnych” i nie pozwala na wznowienie w 2018 roku walki o drugoligowe punkty. Przed trzema tygodniami PZPN odwołał całą kolejkę. Dwa tygodnie później nie doszedł do skutku nasz wyjazdowy mecz z Siarką, a tydzień temu załamanie pogody sprawiło, że musieliśmy delegat PZPN zadecydował o przełożeniu domowego spotkania z GKS Jastrzębiem.

Z powodu niekorzystnych prognoz pogody oraz złych warunków atmosferycznych, w znaczący sposób wpływających na stan boiska przy Zgody 28, sobotnie spotkanie naszej drużyny z rywalem z Tarnobrzegu zostanie rozegrane w innym terminie.

„W ciągu ostatniego miesiąca zagraliśmy tylko dwa mecze, oba sparingowe. Wydawało się, że to spotkanie w Sosnowcu będzie weryfikacją naszej pracy przed startem ligi a tymczasem wszystko przesunęło się o kilka tygodni” – powiedział niedawno trener Mariusz Pawlak. Niestety po raz kolejny jego podopieczni będą musieli poczekać na ligową inaugurację. I aż chciałoby się zapytać: Wiosno, gdzie jesteś?