Inwestor zrywa rozmowy z GKS. Jego prawnicy obwiniają zarząd klubu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Tajemniczy inwestor wycofał ofertę na zakup pakietu mniejszościowego akcji GKS Bełchatów. „[…] Taka postawa (Zarządu GKS-u – red.) nie daje rękojmi dobrej i rzetelnej współpracy przy badaniu kondycji Spółki, która miała być podstawą do zaangażowania naszego Klienta w zakup akcji Spółki GKS Bełchatów.” – piszą prawnicy inwestora we wtorkowym oświadczeniu.

Treść oświadczenia:

W dniu dzisiejszym w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy od Zarządu Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego z siedzibą w Bełchatowie informację, że Zarząd GKS Bełchatów S.A. odmówił wydania pakietu dokumentów niezbędnych do przeanalizowania sytuacji finansowej i organizacyjnej Spółki GKS w zakreślonym przez nas terminie.

Nasza Kancelaria reprezentująca Inwestora, który na tym etapie rozmów poprosił o zachowanie w tajemnicy jego danych, zawarła z Akcjonariuszem umowę o zachowaniu poufności w dniu 5 kwietnia tego roku po trwających kilka tygodni negocjacjach. Prezes BKPPT p. Dariusz Stępczyński wykazał daleko idącą troskę o interes Klubu i poufność przekazywanych informacji. Z dokumentów, które otrzymaliśmy w I fazie rozmów wyselekcjonowaliśmy obszary, które budziły nasze zainteresowanie i zawnioskowaliśmy o przekazanie dokumentacji uzupełniającej, poszerzonej m.in. o wykaz aktualnych zobowiązań, ewentualnie zawartych ugód z wierzycielami, oświadczeń Zarządu czy zapisów analitycznych na niektórych kontach – w sumie kilkanaście pozycji.

Nasze oczekiwania nie są niczym nadzwyczajnym w toku takich negocjacji. Miały być wstępem do przeprowadzenia audytu finansowego i organizacyjnego w Spółce. Stanowisko prezentowane przez Zarząd zaskakuje nie tylko ze względu na postawę wobec Inwestora, ale w szczególności w zakresie ładu korporacyjnego w stosunku do Akcjonariusza. Taka postawa nie daje rękojmi dobrej i rzetelnej współpracy przy badaniu kondycji Spółki, która miała być podstawą do zaangażowania naszego Klienta w zakup akcji Spółki GKS.

Wobec takiej postawy, po konsultacjach z naszym Klientem, składamy oświadczenie w jego imieniu o wycofaniu oferty na zakup pakietu mniejszościowego akcji GKS Bełchatów S.A., kończąc tym samym wszelkie rozmowy w tym zakresie. Wycofanie oferty należy traktować jako ostateczne.

Życzymy jednocześnie pierwszej drużynie GKS Bełchatów sukcesów sportowych, w tym zwycięstwa w najbliższym meczu z liderem rozgrywek II ligi.

Z poważaniem
adw. Damian Szymanek