Émile Thiakane podpisał nowy kontrakt z GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

26-letni Senegalczyk przedłużył dziś umowę z górniczym klubem. Nowy kontrakt obowiązywać będzie przez kolejny rok. W poprzednich latach Thiakane reprezentował barwy m.in. Zawiszy Bydgoszcz, Pogoni Mogilno, Sokoła Kleczew oraz klubów francuskich Olympique Saint-Quentinois i AFM Romilly.

Thiakane występuje w barwach „Brunatnych” od lipca 2017 roku, a do Bełchatowa trafił z III-ligowego Sokoła Kleczew. Do tej pory w pierwszym zespole GKS-u Emile rozegrał 28 ligowych spotkań, w których zdobył trzy gole i zaliczył siedem asyst.

To nie była jakaś trudna decyzja. Jakiś czasu rozmawiałem o tym z dyrektorem sportowym, otrzymałem propozycję, którą przyjąłem. Podoba mi się tutaj. Mamy bardzo fajną „szatnię”, co jest szczególnie ważne dla obcokrajowca, bo nie wszędzie czułem się dobrze. Na boisku także zaczęło wyglądać to coraz lepiej. Żonie także się tutaj podoba, więc zostajemy na kolejny rok. W nowym sezonie chciałbym grać lepiej niż do tej pory, bo stać mnie na więcej. Będę nad tym pracować. Mamy bardzo dobrą bazę do trenowania i wiadomo, że klub chce walczyć o coś więcej niż tylko o utrzymanie a dla mnie to jest to także ważne – powiedział po podpisaniu umowy 26-latek.

Przypomnijmy, że wcześniej przedłużona została umowa innego podstawowego zawodnika, Marcina Ryszki.