Liga coraz bliżej. Nowe kontrakty piłkarzy GKS-u i szukanie wzmocnień

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Już za trzy tygodnie GKS Bełchatów rozpocznie sezon 2018/19, kiedy to 21 lipca podopieczni Artura Derbina zmierzą się z Pogonią Siedlce. Nowe rozgrywki zbliżają się coraz większymi krokami, a co za tym idzie, duży ruch panuje także w biurach włodarzy „Brunatnych”. Damian Michalski, Mikołaj Bociek, Bartłomiej Bartosiak oraz Marcin Grolik przedłużyli w ostatnim tygodniu kontrakty z bełchatowskim klubem, a w Bełchatowie pojawiają się kolejni testowani zawodnicy.

Jako pierwszy z powyższej czwórki podpis na kontrakcie złożył Marcin Grolik. Doświadczony defensor przedłużył umowę z „Brunatnymi” o rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon. W minionym sezonie „Grolu” rozegrał dziesięć spotkań w 2. Lidze oraz dwukrotnie wystąpił w Pucharze Polski, w których zobaczył trzy żółte kartki. Występów 29-latka mogłoby być więcej, jednak stracił on kilka miesięcy ze względu na zerwanie więzadeł przednich w prawym kolanie. Po powrocie do pełni zdrowia doznał kolejnej kontuzji i dopiero pod koniec sezonu trener Derbin mógł w stu procentach wykorzystać potencjał Grolika na murawie. Liczymy, że w nadchodzącym sezonie zdrowie dopisze, a nasz obrońca zaliczy wiele udanych występów w „biało-zielono-czarnych” barwach.

Umowę na rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon podpisał także wychowanek bełchatowskiego klubu – Bartłomiej Bartosiak. Dla pomocnika najbliższy sezon będzie już dziesiątym w pierwszej drużynie GKS-u! 27-latek w poprzedniej kampanii rozegrał łącznie w 2. Lidze i Pucharze Polski trzydzieści cztery spotkania, w których dziewięciokrotnie pokonał bramkarzy rywali. Niektóre z nich były pięknymi trafieniami, które ozdobiły sezon w wykonaniu „Bartasa”. Liczymy na kolejne bramki w barwach „Brunatnych”, a forma jaką prezentuje na treningach przed sezonem pozwala wierzyć, że ofensywny pomocnik będzie trafiać także w sezonie 2018/19.

Mikołaj Bociek również złożył podpis na umowie, na mocy której będzie występować w przyszłym sezonie oraz możliwość przedłużenia jej o kolejny rok. W ubiegłym sezonie „Bociu” pojawił się na boisku dwadzieścia pięć razy, w tym dziesięciokrotnie w pełnym wymiarze czasowym. 

Kolejnym wychowankiem, który postanowił przedłużyć kontrakt z GKS-em jest 20-letni obrońca Damian Michalski. Jesień poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w zespole KGHM ZANAM Polkowice, gdzie rozegrał szesnaście meczy. Wiosnę spędził już w macierzystym klubie, gdzie trener Derbin sześć razy wprowadzał go na murawę. Warto zaznaczyć, że bełchatowianin znakomicie wprowadził się w przygotowania do nowego sezonu – w pierwszym sparingu GKS-u trafił do bramki rywala, a nasz zespół pokonał ekstraklasowego Piasta Gliwice 2:0.

W Bełchatowie pojawiają się także kandydaci do gry w „biało-zielono-czarnych” barwach. Jednym z nich jest Kamil Kotkowski – 22-letni golkiper trzecioligowego Sokoła Ostróda. Mający w swojej karierze występy w juniorach Arki Gdynia bramkarz w minionym sezonie rozegrał dwanaście spotkań. Z pierwszą drużyną trenują także Mateusz Stolarczyk – urodzony w 1999 roku ofensywny pomocnik z czwartoligowej drużyny rezerw GKS-u, zawodnik Progresu Kraków Szymon Hajduk (rocznik 1999) oraz duet Paweł CzajkowskiKamil Łokieć z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Klub poinformował także, że w sobotnim sparingu z GKS-em Katowice wystąpi testowany bramkarz Maciej Wierzbicki, który jest jeszcze piłkarzem… GKS-u Katowice. 27-letniemu bramkarzowi kończy się kontrakt z pierwszoligowcem z Katowic, więc od 1 lipca będzie on wolnym zawodnikiem. Testy w klubie zakończyli natomiast Aleksander Kłosek, Wojciech Jurek, Hubert Laskowski (strzelił bramkę w meczu z Piastem) oraz Jakub Antosik, który być może zawita ponownie do Bełchatowa.

Jak widać, zespół z Bełchatowa nadal potrzebuje wzmocnień i ich szuka. Z zespołu odeszło ośmiu piłkarzy (Garuch, Pietroń, Giel, Chwastek, Moczadło, Peda, Kogut, Janasik). Niepewna jest także przyszłość w bełchatowskim klubie Dawida Flaszki. Jego kontrakt wygasa z końcem czerwca, a ostatnio przebywał on na testach w Piaście Gliwice. Do klubu zawitało jedynie dwóch nowych zawodników- wracający do Bełchatowa Mikołaj Grzelak z Legionovii oraz skrzydłowy Hubert Tylec z Polonii Bytom. Cieszą nowe kontrakty piłkarzy GKS-u, jednak po sezonie kadra bełchatowian została pomniejszona o kilka nazwisk, a umów z ich następcami nie ma. Czekamy na nowych piłkarzy GKS-u i liczymy, że swoją grą i zaangażowaniem pomogą „Brunatnym” walczyć o najwyższe cele.