Wychowankowie na dłużej w GKS! Z drużyny rezerw do pierwszego zespołu

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Hubert Berłowski i Mateusz Stolarczyk podpisali kontrakty na grę w GKS-ie Bełchatów – poinformował klub. Obaj zawodnicy to wychowankowie „biało-zielono-czarnych”, którzy przeszli drogę z drużyn juniorskich, poprzez zespół rezerw aż do pierwszej drużyny „Brunatnych”.

Hubert Berłowski to urodzony w 1998 roku napastnik, który debiut w II Lidze ma już za sobą. W minionych rozgrywkach zaliczył bowiem trzydzieści dziewięć minut w pięciu występach (z Gwardią Koszalin, MKS-em Kluczbork i Gryfem Wejherowo na wyjeździe oraz z Wartą Poznań i Wisłą Puławy przy S3). Częściej oglądaliśmy go jednak w czwartoligowych rezerwach, dla których rozegrał dwadzieścia cztery mecze i zdobył dziesięć goli. „Berło” złożył podpis na rocznym kontrakcie z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Wobec odejścia Piotra Giela i braku innych napastników, liczymy na naszego młodego zawodnika oraz przełożenie formy strzeleckiej z IV Ligi na drugoligowe boiska.

Drugim z wychowanków-młodzieżowców (z takim statusem będą występować obaj piłkarze) jest urodzony w 1999 roku Mateusz Stolarczyk. Podpisał on dwuletni kontrakt z bełchatowskim klubem. 19-letni skrzydłowy w poprzednim sezonie rozegrał dziewiętnaście spotkań w czwartoligowych rezerwach. Warto zaznaczyć, że Mateusz wystąpił w sobotnim sparingu drużyny Artura Derbina z GKS-em Katowice (1:2).

Naszym młodym zawodnikom życzymy wielu owocnych spotkań i bramek oraz powodzenia w dorosłej piłce!