Słońce zaświeciło nad S3. Odwołanie GKS-u rozpatrzone pozytywnie

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN uwzględniła odwołanie bełchatowskiego klubu, który w ubiegłym tygodniu uzupełnił brakujące dokumenty. Dzięki temu GKS otrzymał licencję uprawniającą do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/2021.

Nie obyło się jednak bez zastrzeżeń. Komisja przyznała Brunatnym licencję na grę w sezonie 2020/21 w Fortuna I Lidze. Bełchatowianie muszą jednak zapłacić 7 500 zł kary za naruszenie procesu licencyjnego. Ponadto na klub nałożono nadzór finansowy – czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Komisja ogranicza również wysokość łącznych kosztów wynagrodzeń dla wszystkich pracowników, ze wszystkich tytułów, do wysokości założonej w Prognozie Finansowej przedstawionej w procesie licencyjnym. W ramach wspomnianego nadzoru finansowego, Komisja Odwoławcza ds. Licencji zobowiązała klub do realizacji ugód zawartych z obecnymi i byłymi pracownikami, w tym piłkarzami i sztabem szkoleniowym, w terminach zawartych w tych ugodach bez możliwości ich dalszego odraczania.

Oprócz dobrej wiadomości, jaką jest przyznanie licencji przez Komisję, napłynęły również mniej radosne. Sezon 2020/21 GKS Bełchatów rozpocznie z odjętymi 2 puntami ze względu na naruszenia kryteriów F.04 i F.05 Podręcznika Licencyjnego.

Utrzymanie „organizacyjne” Brunatni mają zapewnione. W sobotę podopieczni Marcina Węglewskiego powalczą natomiast o utrzymanie sportowe w Fortuna I Lidze. Rywalem GKS Tychy.