Bez bramek w ostatnim sparingu przed ligą. Remis z ŁKS

W piątym przedsezonowym meczu sparingowym GKS Bełchatów zremisował przy Alei Unii Lubelskiej z ŁKS-em Łódź 0:0. Dla podopiecznych Artura Derbina był to ostatni test przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami 2. Ligi. W barwach „Brunatnych” w trakcie meczu wystąpiło dwudziestu trzech zawodników, w tym piłkarze testowani.

Pierwsza połowa spotkania należała do „Rycerzy Wiosny”. To oni stwarzali okazje strzeleckie pod bramką Lenarcika, lecz nasz golkiper był tego dnia świetnie dysponowany i nie dał się pokonać piłkarzom beniaminka 1. Ligi. GKS swoją szansę na zdobycie bramki miał dopiero w końcówce tej odsłony, gdy Emile Thiakane zgrał piłkę z lewego skrzydła w pole karne na szósty metr do testowanego Adama Setli. Chwilę później obserwowaliśmy podobną akcję Senegalczyka, jednak tym razem jego podanie nie znalazło kolegi z zespołu.

Na drugą część spotkania trener Derbin wymienił praktycznie cały skład bełchatowian. Na boisku pozostał jedynie Marcin Grolik, który kilkukrotnie ratował zespół z opresji. Druga połowa to lepsza gra ofensywna w wykonaniu „biało-zielono-czarnych”. Swoje szanse mieli Bartłomiej Bartosiak, który z kilku metrów uderzył w bramkarza oraz Przemysław Zdybowicz, który w końcówce uderzył minimalnie obok słupka. Swoje dwie szanse po strzałach z dystansu miał inny wychowanek bełchatowian – Bartłomiej Zieliński, jednak młody piłkarz nie zmienił wyniku spotkania.

Mecz z ŁKS-em był ostatnim sprawdzianem przed startem ligi i meczem z Pogonią Siedlce. Bełchatowianie pokonali ekstraklasowy Piast Gliwice (2:0), przegrali z pierwszoligowym GKS-em Katowice (1:2) oraz trzykrotnie zremisowali: z Odrą Opole (0:0), ŁKS-em (0:0) oraz trzecioligową Lechią Tomaszów Mazowiecki (1:1).

ŁKS Łódź – GKS Bełchatów 0:0

ŁKS Łódź: Michał Kołba – Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz, Lukas Bielak, Kamil Rozmus – Kamil Żylski (55. Mikołaj Maschera), Bartłomiej Kalinowski (70. Oskar Koprowski), Wojciech Łuczak, Patryk Bryła, Piotr Pyrdoł – Jewhen Radionow.

GKS Bełchatów: I połowa: Paweł Lenarcik – Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek – Mikołaj Bociek, Paweł Czajkowski – Mateusz Stolarczyk, Rafał Parobczyk (testowany), Emile Thiakane – Adam Setla (testowany). II połowa – Patryk Królczyk (testowany) – Mikołaj Grzelak, Marcin Grolik (68. Damian Michalski), Mariuesz Magiera, Bartosz Biel (testowany) – Patryk Rachwał, Bartłomiej Zieliński – Bartłomiej Bartosiak (84. Konrad Matuszewski), Przemysław Mizgała (testowany), Hubert Tylec – Hubert Berłowski (84. Przemysław Zdybowicz).

Żółta kartka: W. Łuczak (ŁKS)