Kolejny powrót na S3! Daniel Niźnik dołączył do GKS

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po rocznym wypożyczeniu do trzecioligowego Finishparkietu Drwęca Nowe Miasta Lubawskie do Bełchatowa powraca wychowanek GKS-u – bramkarz Daniel Niźnik! „Niziu” podpisał nowy, dwuletni kontrakt i będzie rywalizować o miejsce w bramce z Pawłem Lenarcikiem.

Niźnik to trzeci wychowanek „Brunatnych”, który wraca do Bełchatowa przed nadchodzącym sezonem. Oprócz niego do zespołu Artura Derbina dołączyli Mikołaj Grzelak oraz Mateusz Szymorek. 21-letni bramkarz to trzeci golkiper w składzie „biało-zielono-czarnych” i zarazem trzeci wychowanek – Paweł Lenarcik i Krystian Wojtczyk to w końcu także piłkarze, którzy piłkarskie szlify zbierali w „juniorach” bełchatowskiej drużyny.

W minionym sezonie „Niziu” rozegrał na trzecioligowych boiskach trzydzieści trzy spotkania, w których obronił m.in. trzy rzuty karne oraz dziewięciokrotnie zachował czyste konto. Nie dał się pokonać między innymi zawodnikom Legii II Warszawa czy Warty Sieradz. Łącznie wpuścił pięćdziesiąt trzy bramki, strzelił jednego gola samobójczego w pojedynku z Sokołem Ostróda (1:2) oraz zobaczył trzy żółte kartki.

Urodzony w Bełchatowie zawodnik w czerwcu był testowany przez naszego ligowego rywala Olimpię Elbląg, ale ostatecznie związał się z „Brunatnymi” dwuletnim kontraktem i wraca do swojego macierzystego klubu. Mierzący 185 centymetrów wzrostu zawodnik ani razu nie wystąpił w oficjalnym meczu pierwszej drużyny GKS-u Bełchatów. Pora to zmienić!

Daniela witamy w domu i życzymy wielu udanych interwencji w bramce bełchatowskiego klubu!