Bełchatowska kolonia w śląskim GKS?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak udało się ustalić naszej redakcji, na dniach były trener GKS-u Bełchatów – Artur Derbin – zwiążę się z naszym ostatnim rywalem w sezonie 2019/20, GKS-em Tychy. Jednak to nie koniec „transferów” na linii Bełchatów – Tychy.

O tym, że były już trener Brunatnych ma objąć tyszan mówiło się tuż po tym, jak zrezygnował z prowadzenia bełchatowian. Ze względów proceduralnych (prowadził GKS w dwóch meczach rundy wiosennej) nie mógł jednak objąć śląskiego GKS-u od razu. Ma do tego dojść na dniach. Derbin był obecny na meczu 34. kolejki Fortuna I Ligi, w którym zmierzył się jego były oraz przyszły klub.

Jak się okazuje, to nie jedyny ruch pomiędzy dwoma GKS-ami. Do Tychów powędrować mają również Bartosz Biel oraz Krzysztof Wołkowicz. Pierwszy z nich spędził w Bełchatowie dwa sezony. Najpierw był jednym z liderów drużyny, która awansowała na zaplecze Ekstraklasy. Natomiast w tym sezonie został drugim najlepszym strzelcem Brunatnych i swoją grą przyczynił się do utrzymania biało-zielono-czarnych w Fortuna I Lidze. Łącznie dla GKS-u Bełchatów rozegrał 67 spotkań, w których zdobył 16 bramek. Piłkarz poinformował już o swoim odejściu na swoim koncie na Instagramie.

Krzysztof Wołkowicz do Bełchatowa zawitał dopiero przed tym sezonem. Przyszedł z II-ligowej Elany Toruń, z którą to Brunatni walczyli o awans do Fortuna I Ligi. W drużynie Artura Derbina (a potem Marcina Węglewskiego) rozegrał 22 mecze ligowe, w których dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Pierwsze trafienie zaliczył już w debiucie przeciwko Stomilowi Olsztyn, natomiast drugą i ostatnią bramkę zdobył w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jeżeli jego transfer do Tych dojdzie do skutku, będzie to jego trzeci GKS w karierze: po bełchatowskim oraz katowickim.

EDIT: Artur Derbin został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener GKS-u Tychy.