Czy mecz z Legią Warszawa odbędzie się w terminie?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Zbigniew Boniek poinformował na swoim koncie na Twitterze o odwołaniu meczu o Superpuchar Polski. Spotkanie to miało odbyć się w niedzielę, a na murawie miały pojawić się drużyny mistrza Polski oraz triumfator Pucharu Polski – Legia Warszawa oraz Cracovia. Odwołanie spotkania ma mieć związek z podejrzeniem zakażenia COVID-19 w drużynie Wojskowych. Czy mecz GKS-u z mistrzem kraju w ramach Pucharu Polski jest zagrożony?

Warszawski klub poinformował jednak, iż cały zespół oraz sztab szkoleniowy poddał się testom, które okazały się ujemne. Również członek sztabu, u którego istniało podejrzenie zarażenia – po dokładnych badaniach – okazał się zdrowy.

Wychodzi więc na to, że drużyna Legii jest zdrowa. Mimo tego, PZPN podjął decyzję o odwołaniu niedzielnego spotkania. Czy zatem również starcie z GKS-em Bełchatów zostanie przełożone? Przypomnijmy, że mecz 1/32 Pucharu Polski 2020/21, w którym Brunatni podejmować będą obecnego mistrza Polski, ma odbyć się 14 sierpnia o 20.30.

AKTUALIZACJA:

Pojawiła się już oficjalna decyzja o odwołaniu tego spotkania. PZPN poinformował o swojej decyzji na stronie internetowej argumentując odwołanie wykryciem zakażenia u członka sztabu Legii. PZPN pragnie minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w klubach, które reprezentują Polskę na arenie międzynarodowej. Superpuchar Polski został odwołany także w trosce o start rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Przypomniano również, iż wykluczenie zarażenia może nastąpić dopiero po przeprowadzeniu dwóch testów wymazowych w odstępie 7 dni. Spotkanie GKS-u w Pucharze Polski stoi zatem pod wielkim znakiem zapytania!