Znamy przeciwnika GKS-u w Pucharze Polski! Czeka nas starcie z I-ligowcem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Aż do przedostatniej pary musieliśmy czekać na rywala „Brunatnych” w rozgrywkach Pucharu Polski. Tuż po godzinie dwunastej poznaliśmy przeciwnika GKS-u w I rundzie tych rozgrywek. Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki wylosował podopiecznym Artura Derbina beniaminka I ligi – Garbarnię Kraków. Mecz odbędzie się w Bełchatowie przy ul. Sportowej 3. Klub poinformował, że spotkanie zostanie rozegrane 26 września, ale termin ten może ulec zmianie.

Garbarnia to beniaminek I Ligi, do której awansowała po wygranych barażach z Pogonią Siedlce. W tym sezonie podopieczni Mirosława Hajdo po trzech kolejkach zajmują w swojej lidze ostatnie miejsce z jednym punktem na koncie. Klub z Małopolski trzykrotnie grał w 1/4 Pucharu Polski – jednak po raz ostatni w sezonie 1973/74. W ubiegłym sezonie pokonaliśmy krakowian w lidze na własnym boisku 3:1 oraz zremisowaliśmy na wyjeździe 1:1. Garbarnia to rywal, który z pewnością jest zasięgu drużyny „biało-zielono-czarnych”.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych rozgrywkach Pucharu Polski rozprawiliśmy się z Rekordem Bielsko-Biała (6:2) oraz Wigrami Suwałki (2:1). Odpadliśmy dopiero w 1/16, gdzie ulegliśmy Chojniczance Chojnice (0:3). Tytułu broni Legia Warszawa.