Kolejny kontrakt przedłużony! Ryszka zostaje przy S3

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kolejny z piłkarzy, którego mieliśmy przyjemność oglądać w ubiegłym sezonie w koszulce GKS-u Bełchatów, przedłużył umowę z bełchatowskim klubem.

Mowa o Marcinie Ryszce, który parafował umowę wiążącą go z biało-zielono-czarnymi do 30 czerwca 2022 roku. Za 22-latkiem trudne miesiące, bowiem w minionym sezonie Fortuna I Ligi zaliczył zaledwie 6 występów. W meczu ze Stalą Mielec na Podkarpaciu na samym początku spotkania zerwał więzadła. Na murawę powrócił dopiero w pierwszym popandemicznym meczu z Sandecją Nowy Sącz. Pograł do 57 minuty i… zniknął po raz drugi. Tym razem „Rycha” leczy kontuzję kolana.

22-latek reprezentuje Brunatnych od lata 2016, choć już wcześniej GKS zapewnił sobie przyjście do Bełchatowa utalentowanego juniora. Pozostawiono go jednak w MOSiR Jastrzębie-Zdroju. Do tej pory rozegrał blisko 100 spotkań w barwach pierwszej drużyny oraz zespołu U19. W seniorskim futbolu zdobył trzy bramki – wszystkie w sezonie 2018/19, w którym to GKS awansował do Fortuna I Ligi. Co ciekawe, były to jedyne gole w starciu, więc śmiało możemy powiedzieć, że Ryszka strzela WAŻNE bramki.

Na chwilę obecną trener Marcin Węglewski nie będzie mógł korzystać z usług 22-letniego pomocnika, jednak klub zdecydował się nie zostawać go samego i zaproponowano Ryszce nowy kontrakt na szczególnych warunkach – czytamy na stronie klubu.

Marcinowi życzymy zdrowia oraz szybkiego powrotu na ligowe boiska!