Marcin Ryszka potrzebuje naszej pomocy! Dołącz do akcji!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

To, z jakim odzewem spotkała się akcja wspierająca kontuzjowanego Mikołaja Grzelaka, którą na stronie zrzutka.pl zorganizował Łukasz Budziłek, przeszła najśmielsze oczekiwania. Na operację oraz rehabilitację wychowanka GKS-u zebrano ponad 36 tys. złotych! Teraz na podobny ruch zdecydował się Mateusz Szymorek, który wraz z kolegami chce pomóc innemu giekaesiakowi Marcinowi Ryszce, który zmaga się z kontuzją.

22-letni „Rycha” reprezentuje barwy GKS-u od 2016 roku. W tym czasie rozegrał 79 spotkań na poziomie I i II ligi. W sezonie 2018/19, w którym Brunatni zapewnili sobie awans do Fortuna 1 Ligi zdobył też trzy bramki i zanotował trzy asysty. Kilka dni temu przedłużył umowę z klubem do 30 czerwca 2022 roku. 21 września 2019 r. podczas meczu ze Stalą Mielec zerwał więzadła krzyżowe. Po długiej rehabilitacji wrócił do gry na początku czerwca br. i od razu wywalczył miejsce w podstawowej jedenastce. Niestety w meczu z Sandecją Nowy Sącz miał ogromnego pecha i doznał urazu tego samego kolana, które było operowane rok wcześniej i po kilku konsultacjach lekarskich stwierdzono, że konieczna będzie kolejna operacja. Kilka dni temu Marcin miał wykonany zabieg naprawy uszkodzonej chrząstki stawowej i regeneracji więzadła krzyżowego przedniego ACL. Koszt tego zabiegu to 21 tys. złotych. Wobec problemów finansowych naszego klubu, są to na tyle duże pieniądze, że ani zawodnik ani klub nie są w stanie pokryć tych kosztów z własnej kieszeni. Stąd pomysł na zrzutkę dla pomocnika biało-zielono-czarnych.

Redakcja GKS.net.pl (w miarę możliwości) wsparła finansowo koszty leczenia Mikołaja Grzelaka i podobnie zrobimy w przypadku Marcina Ryszki. Apelujemy też o pomoc i prosimy o podobne wsparcie wszystkich kibiców i ludzi związanych z GKS Bełchatów.

Link do zrzutki znajdziecie TUTAJ