Piłkarze GKS-u wrócili do treningów. Kilka nowych twarzy na testach

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po ponad miesięcznej przerwie do treningów powrócili piłkarze GKS-u. Premierowe zajęcia odbyły się we wtorek na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Centrum Sportu. Wzięło w nich udział dwudziestu czterech zawodników, w tym testowani: Tomasz Dzida (GKS 1962 Jastrzębie), Sebastian Szerszeń (Pelikan Łowicz) oraz Dawid Kocyła z drużyny juniorów. Inauguracyjny trening trwał niespełna półtorej godziny i miał charakter wprowadzający.

Z zespołem nie ćwiczył Patryk Mularczyk, który dostał od sztabu szkoleniowego jeden dzień urlopu więcej na załatwienie spraw z Zagłębiem Sosnowiec, z którego jest do GKS-u wypożyczony oraz Damian Michalski, zdający egzamin na uczelni. Od jutra obaj piłkarze mają już być do dyspozycji trenera. W weekend z przyjazdu na testy zrezygnował zawodnik ŁKS-u Łódź Kamil Żylski, zaś 10 stycznia do Bełchatowa dotrze ukraiński napastnik, 23-letni Wiktor Putin z Wisły Sandomierz.

W środę zawodnicy przejdą testy wydolnościowe, a na czwartek trener Artur Derbin zaplanował testy szybkościowe oraz wytrzymałościowe. Premierowy sparing w zimowym okresie przygotowawczym, „Brunatni” rozegrają 26 stycznia na wyjeździe z Łódzkim Klubem Sportowym.

Skład GKS-u na pierwszym treningu:
Bramkarze: Paweł Lenarcik, Daniel Niźnik, Krystian Wojtczyk, Szymon Malicki (Astoria Szczerców), Kewin Komar (GKS CLJ U-18)
Obrońcy: Mateusz Szymorek, Marcin Grolik, Mikołaj Grzelak, Mariusz Magiera, Marcin Sierczyński
Pomocnicy: Mikołaj Bociek, Paweł Czajkowski, Hubert Tylec, Konrad Matuszewski, Emile Thiakane, Marcin Ryszka, Patryk Rachwał, Bartosz Biel, Mateusz Stolarczyk, Dawid Kocyła (GKS CLJ U-18), Tomasz Dzida (GKS 1962 Jastrzębie)
Napastnicy: Bartłomiej Bartosiak, Przemysław Zdybowicz, Sebastian Szerszeń (Pelikan Łowicz).