Drugi obcokrajowiec w kadrze GKS-u! Viktor Putin podpisał kontrakt

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Obserwując grę Ukraińca w zimowych sparingach oczywistym był fakt, że Viktor Putin będzie stanowić wzmocnienie drużyny Artura Derbina, a kibice z chęcią będą oglądać jego grę wiosną w II Lidze. Świetną dyspozycją i dwiema bramkami były już gracz Wisły Sandomierz zapracował na kontrakt z GKS-em Bełchatów, który dzisiaj został podpisany. Tym samym na Sportowej 3 witamy drugiego – po Anatolijm Ławriszynie – Ukraińca w historii! 

24-latek podpisał umowę wiążącą go z „Brunatnymi” do 30 czerwca 2021 roku. W Bełchatowie przebywał na testach od 14 stycznia. W tym czasie wystąpił w dwóch sparingach: z Łódzkim Klubem Sportowym (2:1) oraz KKS Kalisz (4:0) w obu wpisując się na listę strzelców.

Jesień 2018 roku, nasz nowy nabytek spędził w III-ligowej Wiśle Sandomierz, w której rozegrał 17 ligowych oraz 3 pucharowe spotkania. Ofensywny pomocnik zdobył w nich 7 bramek. Szerszej publiczności zaprezentował się właśnie w meczu 1/16 Pucharu Polski przeciwko Koronie Kielce, kiedy to zdobył dwa gole oraz zaliczył asystę, a zespół Dariusza Pietrasiaka wyeliminował wyżej notowanego rywala. W 1/8 finału tych rozgrywek zdobył jeszcze  bramkę przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała. W lidze pokonywał bramkarzy Podhala Nowy Targ, Czarnych Połaniec (z rzutu karnego), Sokoła Sieniawa oraz Orląt Radzyń Podlaski.

Putin swoją przygodę z piłką zaczynał w akademii Dynama Kijów. Do Polski trafił w 2015 roku, gdzie występował w Energii Kozienice, Broni Radom i wspomnianej Wiśle Sandomierz. Zawodnik urodzony w 1995 roku będzie występował w Bełchatowie z numerem „15”.

Viktor Putin jeszcze przed podpisaniem kontraktu opowiedział nam o swoich pierwszych wrażeniach z pobytu w Bełchatowie.

Nowemu nabytkowi „Brunatnych” życzymy wielu sukcesów na drugoligowych boiskach okraszonych bramkami dla „biało-zielono-czarnych”!