Kolejny sparing na plus! Wygrana z Lechią Tomaszów Maz.

W piątym meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej II ligi, GKS Bełchatów pokonał w Tomaszowie miejscową Lechią 2:1. Spotkanie z naszym stałym sparingpartnerem w ostatnim czasie odbyła się w zamian za pojedynek z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn.

Strzelanie zaczęło się już w 7. minucie, kiedy to Emilé Thiakane uderzył na bramkę z szesnastego metra po zagraniu Pawła Czajkowskiego. W kolejnych minutach „Brunatni” mogli podwyższyć prowadzenie po stałych fragmentach gry, jednak Bartosz Biel oddał strzał głową nad poprzeczką, a Marcin Grolik trafił w słupek. Pierwsza połowa skończyła się więc jednobramkowym prowadzeniem podopiecznych trenera Derbina.

Na początku drugiej połowy bełchatowianie oddali inicjatywę gospodarzom, ale obrona spisywała się bez zarzutu. W 64. minucie Hubert Tylec dośrodkował w pole karne Lechii, a Mikołaj Bociek oddał strzał głową na bramkę rywala. Golkiper to uderzenie sparował, ale dobitka obrońcy Marcina Sierczyńskiego drogę do siatki już znalazła. GKS prowadził 2:0. W 76. minucie młody golkiper „biało-zielono-czarnych” Krystian Wojtczyk obronił strzał z rzutu karnego. Lechici atakowali dalej, co zaowocowało bramką kontaktową Rafała Nowaka w 85. minucie spotkania. W końcówce trzecioligowiec mógł jeszcze wyrównać, ale jeden z zawodników przestrzelił z kilku metrów. Dla GKS-u niecelnie uderzył Zdybowicz sprzed pola karnego.

Dla GKS-u to trzecie zwycięstwo w zimowych przygotowaniach. Po wygranej z ŁKS-em (2:1), KKS Kalisz (4:0) wygrywamy z Lechią Tomaszów Mazowieckie 2:1. Ponadto bełchatowianie zremisowali ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (0:0) i ulegli GKS-owi 1962 Jastrzębie (0:1). Kolejne sparingi zagramy już w sobotę: z Sokołem Aleksandrów Łódzki oraz GKS-em Tychy.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – GKS Bełchatów 1:2 (0:1)
Bramki: Rafal Nowak 85 – Emilé Thiakane 7, Marcin Sierczyński 64

GKS Bełchatów: I połowa – Daniel Niźnik (31. Paweł Lenarcik) – Marcin Sierczyński, Damian Michalski, Marcin Grolik, Mikołaj Grzelak – Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka – Bartosz Biel, Patryk Mularczyk, Emilé Thiakane – Bartłomiej Bartosiak.
II połowa – Paweł Lenarcik (61. Krystian Wojtczyk) – Marcin Sierczyński (67. Mikołaj Grzelak), Marcin Grolik (67. Damian Michalski), Mariusz Magiera, Mateusz Stolarczyk – Konrad Matuszewski, Mikołaj Bociek – Dawid Kocyła, Viktor Putin, Hubert Tylec – Przemysław Zdybowicz