Kamil Bętkowski kolejnym testowanym zawodnikiem. Zagra w sparingu z Sokołem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

W najbliższych dniach sztab szkoleniowy GKS-u Bełchatów będzie przyglądać się nowego zawodnikowi. Na testy do Bełchatowa przyjechał bowiem były gracz Górnika Łęczna – Kamil Bętkowski. 24-latek ma wystąpić w sobotnim meczu kontrolnym z Sokołem Konsport Aleksandrów Łódzki

Bętkowski to wychowanek MKS Siemanowice Śląskie oraz GKS-u Katowice, w barwach którego rozegrał 18 spotkań na zapleczu Ekstraklasy. Wiosnę 2016 spędził w Nadwiślanie Góra, a w kolejnym sezonie ten ofensywny pomocnik grał już w barwach Stali Stalowa Wola. Jednak już po roku zamienił „Stalówkę” na Rozwój Katowice, gdzie jesienią w siedemnastu meczach zdobył dwie bramki. Pierwsze miesiące 2018 roku spędził w III Lidze, gdzie dla Stali Rzeszów zdobył siedem bramek. Dobra dyspozycja na niższym szczeblu zaowocowała transferem do Górnika Łęczna. Mierzący 178 cm wzrostu pomocnik zagrał czternaście spotkań, ale tylko czterokrotnie wybiegł w podstawowej jedenastce łęcznian. Zdobył trzy bramki przeciwko ROW-owi 1964 Rybnik, Ruchowi Chorzów i Błękitnym Stargard. Nowy trener Górnika – Franciszek Smuda – nie widział jednak dla niego miejsca w zespole.

Bętkowski rozwiązał więc kontrakt ze spadkowiczem z I Ligi. Zimą był już testowany przez Olimpię Elbląg i Elanę Toruń, a teraz spróbuje przekonać do siebie Artura Derbina i jego współpracowników.