Intensywna środa w obozie „Brunatnych”. Drużyna gotowa do startu wiosny

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Przygotowania do inauguracji rundy rewanżowej idą pełną parą. Na trzy dni przed pojedynkiem z Ruchem Chorzów, drużyna odbyła już cztery jednostki treningowe, wzięła udział w sesji zdjęciowej, a trzech zawodników wraz z trenerem i dyrektorem sportowym, w specjalnej konferencji prasowej. Przed „Brunatnymi” jeszcze dwa treningi, a w sobotę pierwsze ligowe starcie w tym roku. „Trzeba złapać byka za rogi” – powiedział podczas konferencji szkoleniowiec GKS-u, Artur Derbin. Atmosfera jest więc bojowa, humory dopisują, czas zatem rozpocząć odliczanie godzin do startu piłkarskich emocji w Bełchatowie.

Dzień rozpoczęła sesja zdjęciowa, która odbyła się przed południem na płycie głównej Stadionu Miejskiego. W blasku słońca i pozytywnych nastrojach, stawiła się cała ekipa „Brunatnych”.

Zaraz po niej zawodnicy po raz pierwszy w 2019 roku weszli na zieloną murawę przy S3. W półtoragodzinnym treningu wzięło udział dwudziestu czterech zawodników, w tym m.in. Patryk Mularczyk i Mateusz Szymorek, którzy ostatnio zmagali się z urazami. Nie można wykluczyć, że drużyna zostanie wzmocniona napastnikiem Michałem Przybyłą (w przeszłości m.in. Korona Kielce i Warta Poznań, a ostatnio Kotwica Kołobrzeg), który od tygodnia przebywa na testach w Bełchatowie. O jego przydatności do GKS-u, sztab szkoleniowy zdecyduje w najbliższych dniach.

Intensywną środę zakończyła specjalna konferencja prasowa, zwołana w związku ze startem rundy wiosennej II ligi i sobotnim meczem z Ruchem Chorzów. Na pytania dziennikarzy odpowiadali: dyrektor sportowy Marcin Węglewski, trener Artur Derbin, kapitan drużyny Bartłomiej Bartosiak oraz nowi zawodnicy Dawid Kocyła i Viktor Putin.