GKS pozyskał nowego zawodnika! Artur Golański zagra przy Sportowej

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

26-letni Artur Golański został formalnie trzecim nowym zawodnikiem Górniczego Klubu Sportowego pozyskanym w tym roku. Ofensywny pomocnik, który dotychczas bronił barw m.in. ŁKS-u Łódź i Lechii Tomaszów Mazowiecki, podpisał kontrakt do 30 czerwca 2020 roku. 

Występujący w rundzie jesiennej w barwach Lechii Tomaszów Mazowiecki Golański doświadczenie zdobywał w klubach naszego województwa. Karierę rozpoczął w juniorskim zespole MULKS Łask. Następnie przeszedł drogę od Włókniarza Pabianice, przez juniorskie drużyny ŁKS Łódź do pierwszego zespołu „Rycerzy Wiosny”. W sezonie 2010/11 rozegrał w barwach ŁKS-u 14 meczów w I lidze.

Kolejne lata to występy w Młodej Ekstraklasie, debiut na poziomie Ekstraklasy i gra w I lidze po spadku ełkaesiaków. W sezonie 2013/14 pomocnik reprezentował barwy drugoligowego Pelikana Łowicz (14 spotkań ligowych). Od powrotu w 2014 roku do trzecioligowego wówczas ŁKS rozegrał w nim 76 spotkań, strzelając 19 goli. W swoim ostatnim klubie, czyli Lechii Tomaszów Mazowiecki, Artur wystąpił na przestrzeni ostatnich trzech rund w 48 meczach, w których zdobył 9 bramek.

Witamy Artura przy Sportowej i życzymy udanych występów w naszych barwach!