Giekaesiacy zdominowali jedenastkę 8. kolejki! Trzech wyróżnionych!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Aż trzech piłkarzy GKS-u znalazło się w gronie najlepszych zawodników 8. kolejki Fortuna 1 Ligi zdaniem dziennikarzy „Piłki Nożnej”. W zamieszczonym na swojej stronie internetowej wpisie podsumowującym dokonania pierwszoligowców, „PN” doceniła Pawła Lenarcika, Seweryna Michalskiego oraz Bartłomieja Eizencharta. Cała trójka miała olbrzymi wkład w zwycięstwo nad Zagłębiem Sosnowiec.

Dla Pawła Lenarcika to drugie takie wyróżnienie w sezonie. Wcześniej doceniono go po meczu z Miedzią Legnica. W sobotę 25-latek był bohaterem ostatnich akcji. Zagłębie przeprowadziło prawdziwy szturm na jego bramkę, lecz rozgrywający swój jubileuszowy 50. mecz na zapleczu Ekstraklasy „Lenti”, za każdym razem wychodził z opresji obronną ręką. Tylko on wie, jak udało mu się zatrzymać uderzenia Michała Kiecy i Lukasa Duriski! W całym meczu sześciokrotnie blokował celne strzały rywali, a w kilku sytuacjach dokonywał wręcz cudów.

Bartłomiej Eizenchart został doceniony po raz pierwszy. Swoją premierową bramkę w Fortuna 1 Lidze zdobył płaskim strzałem po ziemi w 31. minucie meczu, a przez ponad godzinę gry (zdjęty z boiska w 64. minucie), napsuł sporo krwi Łukaszowi Turzynieckiemu. Trzykrotnie podejmował próby strzału na bramkę Zagłębia. Z kolei Seweryn Michalski – również debiutujący w tym plebiscycie – rządził i dzielił na środku obrony, przerywając ofensywne zapędy sosnowieckich piłkarzy (nawet w okolicach środka boiska). Gonçalo Gregório – najskuteczniejszy strzelec Zagłębia – z pewnością nie będzie go miło wspominał. Całej trójce serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych nominacji!

Jedenastka 8. kolejki Fortuna 1 Ligi: