„Piłka Nożna” zaprezentowała jedenastkę sezonu II ligi. Są w niej „Brunatni”!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Piłkarze z sześciu klubów znaleźli się w najlepszej jedenastce II ligi sezonu 2018/19 według tygodnika „Piłka Nożna”. Najwięcej, bo aż trzech przedstawicieli ma w tym gronie GKS Bełchatów. Zdaniem dziennikarzy „PN” na szczególne wyróżnienie swoją postawą na przestrzeni całego sezonu zasłużyli Bartłomiej Bartosiak, Marcin Grolik i Patryk Mularczyk. Pozostałe pozycje przypadły duetom z Radomiaka, Olimpii Grudziądz i Elany Toruń, a całość uzupełnili reprezentanci Resovii i Błękitnych Stargard. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Po rundzie jesiennej w podobnym zestawieniu znalazł się Bartłomiej Bartosiak, który w całym sezonie rozegrał 33 mecze, zdobył sześć goli i zanotował aż dziesięć asyst! Kapitan GKS-u sześciokrotnie był nominowany do „jedenastki kolejki”. Drugim wyróżnionym jesienią giekaesiakiem był Damian Michalski, który tym razem znalazł się zaledwie(?) w „Jedenastce dublerów” (31 meczów, sześć goli) – cztery nominacje. Marcin Grolik i Patryk Mularczyk po raz pierwszy wśród nominowanych znaleźli się dopiero po wiosennym meczu z Górnikiem Łęczna, co jak widać nie przeszkodziło im w znalezieniu się najlepszej jedenastce całego sezonu. „Grolo” potrzebował do tego 29 meczów, w których zdobył jedną bramkę, zaś „Mular” – były już niestety zawodnik „Brunatnych” – 33, w których był najskuteczniejszym strzelcem zespołu z dziewięcioma golami na koncie oraz czterema asystami. Warto też podkreślić, że swoje miejsce w „Jedenastce dublerów” z rundy jesiennej utrzymał Paweł Lenarcik, który aż osiemnaście razy kończył mecz z czystym kontem! Naszym zdaniem jest to sztandarowy argument, by bramkarzowi GKS-u przyznać miano najlepszego golkipera II ligi minionego sezonu. Niestety dziennikarze „Piłki Nożnej” bardziej docenili piętnaście „zer z tyłu” Artura Halucha z Radomiaka.

A tak prezentuje się cała JEDENASTKA SEZONU:
Artur Haluch (Radomiak) – Damian Ciechanowski (Olimpia Grudziądz), Marcin Grolik (GKS Bełchatów), Sebastian Zalepa (Resovia), Grzegorz Rogala (Błękitni Stargard) – Rafał Makowski (Radomiak), Agwan Papikjan (Olimpia Grudziądz), Patryk Mularczyk (GKS Bełchatów), Bartłomiej Bartosiak (GKS Bełchatów) – Maciej Stefanowicz (Elana Toruń), Filip Kozłowski (Elana Toruń).

JEDENASTKA DUBLERÓW:
Paweł Lenarcik (GKS Bełchatów) – Kordian Górka (Elana Toruń), Martin Klabník (Radomiak), Damian Michalski (GKS Bełchatów), Adam Mesjasz (Pogoń Siedlce) – Paweł Tarnowski (Znicz Pruszków), Robert Ziętarski (Olimpia Grudziądz), Michał Trąbka (Stal Stalowa Wola), Mateusz Michalski (Widzew) – Przemysław Kita (Olimpia Grudziądz), Leândro (Radomiak).