Patryk Rachwał kończy piłkarską karierę, lecz nie żegna się z GKS Bełchatów!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Wieloletni kapitan GKS-u mówi „pass” i w wieku 38 lat kończy przebogatą piłkarską karierę. Nie oznacza to jednak pożegnania ze Sportową, ponieważ od nowego sezonu zostanie członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny „Brunatnych”. „Jestem wdzięczny, że dostałem taką propozycję od GKS (…) bo nie każdy taką szanse dostaje. Dziękuję za zaufanie. Będę się starał pracować tak, by wykonywać swoje nowe obowiązki tak, jak na boisku” – powiedział po nominacji były już pomocnik górników.

Patryk Rachwał trafił do GKS-u zaraz po wicemistrzostwie Polski. Debiutował 19 lipca 2007 r. w meczu I rundy eliminacji Pucharu UEFA z Ameri Tibilisi. Premierowego gola zdobył w meczu 14. kolejki Ekstraklasy sezonu 2007/08 przeciwko Zagłębiu Sosnowiec (2:0). W sumie w trakcie niemalże dziesięciu sezonów spędzonych w GKS, zanotował 255 występów w rozgrywkach Ekstraklasy, I, II ligi, Pucharu Polski, Pucharu Ekstraklasy i Pucharu UEFA, w których strzelił 19 goli. Po raz ostatni wystąpił w wygranym meczu z Widzewem (3:1) w przedostatniej kolejce minionych rozgrywek. Dziś można śmiało napisać, że z boiskiem żegna się jedna z legend bełchatowskiego klubu – wybrany do najlepszej jedenastki 40-lecia GKS Bełchatów!

Kapitanie, dziękujemy za te wszystkie lata, w czasie których zawsze z sercem i oddaniem reprezentowałeś nasz klub. Dziękujemy za przepiękne bramki i za walkę do ostatniego gwizdka w każdym spotkaniu. Życzymy powodzenia w nowej roli, a w przyszłości objęcia stanowiska pierwszego trenera!