Kolejny kontrakt przedłużony! Thiakane zostaje przy Sportowej

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Długo kazano nam czekać na oficjalną informację na ten temat. Émile Thiakane wreszcie przedłużył kontrakt i związał się z GKS Bełchatów nową umową, która obowiązywać będzie do czerwca 2021 roku! To świetna wiadomość, bowiem Senegalczyk stanowił ważny punkt drużyny Artura Derbina.

27-letni Thiakane występuje w Bełchatowie od 2017 rok. Wcześniej reprezentował barwy Sokoła Kleczew. W minionym sezonie był kluczową postacią jedenastki Artura Derbina. Zagrał w w 27 meczach II ligi i dwóch Pucharu Polski, w których zdobył pięć bramek i zanotował tyle samo asyst. Ponadto w domowym meczu ze Stalą Stalowa Wola otrzymał czerwoną kartkę, a także został ukarany siedmioma żółtymi. Łącznie w „biało-zielono-czarnych” barwach rozegrał 61 spotkań, co klasyfikuje go na 4. miejscu w klasyfikacji obcokrajowców z największą liczbą występów w barwach GKS-u! Sumując bramki z sezonu 2017/18 i 2018/19, Thiakane ma ich na koncie dziewięć.

Obecnie skrzydłowy przechodzi rehabilitację po urazie doznanym w końcowej fazie poprzedniego sezonu, jednak ma być gotowy do gry na rundę jesienną 2019/20.

Gratulujemy przedłużenia kontraktu i życzymy zdrowia oraz wielu wspaniałych występów na pierwszoligowych boiskach!