Wychowankowie w III lidze! GKS wypożycza graczy do Sokoła Aleksandrów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Trzech wychowanków GKS-u Bełchatów spędzi najbliższe miesiące w trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki. Zdaniem trenera Artura Derbina nie mieli oni szans na regularną grę w I lidze. Mikołaj Bociek, Konrad Matuszewski oraz Mateusz Stolarczyk spędzą w nowym klubie cały sezon, choć po rundzie jesiennej „Brunatni” będą mogli skrócić wypożyczenie poszczególnego zawodnika.

Mikołaj Bociek jest najstarszym zawodnikiem z wymienionej trójki. 22-latek w minionym sezonie rozegrał zaledwie osiem spotkań, a w dorosłej karierze dla „biało-zielono-czarnych” rozegrał łącznie 46 spotkań. Nie doczekał się premierowej bramki dla „Dumy Górniczego Miasta”.

Mateusz Stolarczyk miał natomiast bardzo dobre wejście w miniony sezon. Wystąpił od początku w pierwszych trzech ligowych spotkaniach sezonu 2018/19, jednak potem było znacznie gorzej. Minuta spędzona na boisku w Pucharze Polski i kilka wejść w ligowych starciach na końcówkę. Łącznie: 258 minut w ośmiu spotkaniach.

Młodszy o rok od „Stolara” 19-letni Konrad Matuszewski zaliczył jedynie krótki epizod w pierwszej drużynie GKS-u Bełchatów. „Bambo” spędził na murawie pięć minut w wygranym przez „Brunatnych” spotkaniu 17. kolejki II ligi z Błękitnymi Stargard (3:0).

Mikołajowi, Mateuszowi i Konradowi życzymy powodzenia w nowym klubie!