Nagroda za świetny mecz! Dwóch graczy Brunatnych w jedenastce kolejki I ligi

Świetny mecz GKS-u Bełchatów przeciwko Stomilowi Olsztyn (3:0) nie przeszedł bez echa w piłkarskim świecie. Naszych piłkarzy chwalili kibice, chwalił trener rywali oraz piłkarski Twitter. Dziennikarze Weszło.com na najlepszego piłkarza „biało-zielono-czarnych” wybrali Zdybowicza, a według tygodnika Piłka Nożna aż dwóch graczy „Brunantych” zasłużyła na miejsce w jedenastce kolejki!

Mowa o strzelcach dwóch pierwszych bramek w tym spotkaniu. Artur Golański i Przemysław Zdybowicz znaleźli uznanie w oczach ekspertów i zostali wybrani do składu kolejki. Artur Golański już w 9. minucie otworzył wynik spotkania po indywidualnej akcji zakończonej celnym strzałem z dystansu. Również przez dalszą część spotkania był niezwykle aktywny w obronie i ataku, a także szukał kolejnego celnego uderzenia zza pola karnego. Niestety, więcej razy piłka do siatki wpaść mu nie chciała. Zakończył spotkanie kilka chwil przed końcowym gwizdkiem z powodów mięśniowych.

Przemysław Zdybowicz natomiast tuż przed przerwą podwyższył prowadzenie „Brunatnych” na 2:0. Kolejny raz Piotr Skiba był zmuszony wyciągać piłkę z siatki po strzale z dystansu. „Zdybo” przymierzył na dalszy słupek, piłka otarła się o ręce bramkarza, odbiła od słupka i zakotłowała w siatce! Znakomity debiut w I lidze naszego wychowanka. 19-latek starał się być aktywny przez całe spotkanie, a jego starania zauważyli dziennikarze „PN”.

Arturowi i Przemkowi gratulujemy i życzymy kolejnych nominacji!