Stolarczyk debiutuje, Matuszewski poza kadrą Sokoła. Raport wypożyczonych

Kolejny weekend za nami. GKS Bełchatów świetnie poradził sobie przy Sportowej pokonując Radomiaka Radom (3:0). W równie dobrych nastrojach do kolejnego tygodnia treningów mogli przystąpić piłkarze „Brunatnych” wypożyczeni do Sokoła Aleksandrów Łódzki. Natomiast czwartoligowcy już przebierają nogami w oczekiwaniu przed środowym startem ligi.

Mikołaj Bociek (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Bociek rozegrał 83 minuty w zwycięskim meczu Sokoła ze Zniczem Biała Piska (3:1). W 12. minucie spotkania został ukarany przez arbitra żółtą kartką. W 44. minucie natomiast nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz rywala obronił jego strzał, a nasz wychowanek nie zdobył drugiej bramki w drugim występie w III lidze. Strzelanie na stadionie w Aleksandrowie Łódzki zaczęło więc dopiero w ostatnich dwóch kwadransach. Najpierw w 62. minucie bramkę zdobył Cupriak. W 75. minucie gospodarze mieli kolejną „jedenastkę”, lecz tym razem Bociek do piłki nie podszedł. Pewnie rzut karny na gola zamienił Maćczak, a w 82. minucie rywali dobił Sołtysiński. Goście w doliczonym czasie gry zdobyli honorową bramkę, a chwilę później Sokół mógł cieszyć z kompletu punktów. Po dwóch kolejkach Sokół zajmuje pozycję wicelidera III ligi w grupie I.

Mateusz Stolarczyk (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Stolarczyk w pierwszej kolejce debiutu się nie doczekał. Długo na wejście na murawę musiał czekać także w starciu ze Zniczem Biała Piska (3:1). Pojawił się na niej dopiero w 83. minucie spotkania, a zmienił innego wychowanka GKS-u Mikołaja Boćka. „Stolar” przechodząc do Sokoła z pewnością liczył na grę w większym wymiarze czasowym.

Konrad Matuszewski (Sokół Aleksandrów Łódzki)

„Bambo” znalazł się poza meczową osiemnastką Sokoła w zwycięskim meczu ze Zniczem Biała Piska (3:1).

Pozostali wypożyczeni gracze GKS-u: Krystian Wojtczyk i Daniel Chwałowski (obaj Orkan Buczek), Szymon Malicki (Polonia Piotrków Tryb.), Jakub Kozica (Warta Działoszyn), Piotr Mielczarek, Robert Kowalik i Bartłomiej Zieliński (wszyscy Omega Kleszczów) rozpoczną sezon w środę – 14 sierpnia.