Nasi strzelają, a ich drużyny wygrywają w lidze! Raport wypożyczonych

Za nami kolejne dwie kolejki rozgrywek III ligi, w której występuje trio duet piłkarzy GKS-u Bełchatów, wypożyczonych do Sokoła Aleksandrów Łódzki. Jak sobie tam radzą? Czy znowu któryś z nich został bohaterem swojej drużyny? Rozgrywki zainaugurowała również IV liga, w której liczna grupa młodych piłkarzy „Brunatnych” ma już za sobą dwa rozegrane spotkania. Mocne wejście zaliczył 18-letni Daniel Chwałowski, który w dwóch meczach Orkana Buczek, zdobył dwa gole! Zapraszamy na „raport wypożyczonych”!

Mikołaj Bociek (Sokół Aleksandrów Łódzki)

W środę przeciwko Ruchowi Wysokie Mazowieckie rozegrał mecz „od deski do deski”, a jego Sokół zremisował 2:2 po bramkach Bartłomieja Maćczaka. W weekendowej kolejce po raz kolejny wybiegł w podstawowej jedenastce i po raz drugi w tym sezonie pokonał bramkarza rywali! Tym razem w 21. minucie podwyższył stan meczu z Unią Skierniewice na 2:0. Na murawie przebywał do 54. minuty, gdy zmienił go inny wychowanek „Brunatnych”, Mateusz Stolarczyk. Sokół zwyciężył 3:2

Konrad Matuszewski (Sokół Aleksandrów Łódzki)

Nadal czeka na debiut w zespole Sokoła Aleksandrów Łódzki. Nie wystąpił w meczach z Ruchem Wysokie Mazowieckie (2:2) oraz Unią Skierniewice (3:2).

Mateusz Stolarczyk (Sokół Aleksandrów Łódzki)

W 1. kolejce Mikołaj Bociek był bohaterem Sokoła, po tym jak w ostatniej minucie meczu wykorzystał rzut karny. W 4. kolejce talizmanem ekipy z Aleksandrowa Łódzkiego okazał się „Stolar”! Wprowadzony w 54. minucie właśnie za Boćka, zdobył zwycięską bramką w siódmej minucie doliczonego czasu gry! W 3. kolejce nie pojawił się na murawie w starciu z Ruchem Wysokie Mazowieckie (2:2). Po czterech kolejkach III ligi gr. I, Sokół z dziesięcioma punktami jest liderem tabeli.

Krystian Wojtczyk (Orkan Buczek)

Orkan inaugurował sezon meczem z drugą drużyną ŁKS-u. Zespół z Buczku zaprezentował się znakomicie gromiąc rywala aż 7:1. Nasz młody bramkarz rozegrał całe spotkanie, a skapitulował jedynie w 33. minucie po strzale Adama Ratajczyka. Wystąpił również w meczu 2. kolejki z Pelikanem Łowicz, który jego zespół pokonał 4:1.

Daniel Chwałowski (Orkan Buczek)

Spędził na murawie 57 minut, ale zdążył wpisać się do protokołu meczowego. W 40. minucie pokonał bowiem bramkarza ŁKS-u II, podwyższając prowadzenie swojej drużyny. Warto zaznaczyć, że gole zdobywali także byli piłkarze GKS-u Hubert Berłowski oraz Michał Lewandowski, a samobójcze trafienie zaliczył Maciej Dampc. W starciu przeciwko Pelikanowi Łowicz, Daniel w 37. minucie otworzył wynik spotkania, zdobywając tym samym drugą bramkę w sezonie! Do przerwy piłkarze z Buczku prowadzili już 4:0, by w drugiej połowie stracić tylko jedną bramkę i zgarnąć komplet punktów.

Szymon Malicki (Polonia Piotrków Tryb.)

W pierwszej kolejce młody golkiper wybiegł w podstawowej jedenastce. Jego Polonia pokonała na własnym obiekcie Ceramikę Opoczno 4:1. W sobotnim meczu w podstawowej jedenastce wybiegł inny wychowanek GKS-u Bełchatów, Kamil Bruchajzer, a Malicki pojawił się na boisku w 66. minucie meczu. Polonia wygrała na wyjeździe z Włókniarzem Zelów 3:1, a Malicki zachował czyste konto (bramka dla rywali padła przed jego wejściem na murawę).

Bartłomiej Zieliński (Omega Kleszczów)

W meczu pierwszej kolejki – przegranym przez Omegę 0:1 z Wartą Działoszyn – grał od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Podobnie rzecz się miała w niedzielnym spotkaniu z LKS Kwiatkowice. „Zielu” zagrał cały mecz, a jego zespół uległ 2:3.

Robert Kowalik (Omega Kleszczów)

Zawodnik kojarzony przede wszystkim z występami w CLJ w premierowym meczu sezonu na murawie pojawił się dopiero w 89. minucie, a jego Omega minimalnie przegrała z Wartą Działoszyn. W niedzielę na boisku w Kwiatkowicach pojawił się w 58. minucie. Omega spotkanie przegrała, notując słaby start – 2 mecze, 0 punktów.

Piotr Mielczarek (Omega Kleszczów)

Kolejny gracz występujący w ubiegłym sezonie w drużynie GKS-u w Centralnej Lidze Juniorów grał do 89. minuty. W 2. kolejce trener Dariusz Bratkowski nie zdjął Mielczarka przed końcowym gwizdkiem, dzięki czemu rozegrał cały mecz. W protokole meczowym zapisał się żółtą kartką z 83. minuty. Omega przegrała 2:3 z LKS Kwiatkowice.