Kocyła z debiutem w młodzieżowej kadrze! Biało-czerwoni z triumfem

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Powrót do przeszłości? Skądże! Dawid Kocyła stał się dzisiaj kolejnym graczem GKS-u, który wystąpił w reprezentacji Polski! Co prawda młodzieżowej, ale jeżeli wychowanek „Brunatnych” będzie nadal rozwijać się w tym tempie, selekcjoner pierwszej reprezentacji prędzej czy później będzie musiał zwrócić na niego uwagę! Kadra U-19 pokonała z Kocyłą w składzie Armenię 2:0.

Drużyna U-19 prowadzona przez Bartłomieja Zalewskiego w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Erywaniu pokonała Armenię 2:0. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli w 18. minucie Javier Ajenjo Hayek (Atletico Madryt) oraz w 75. Michał Karbownik (Legia Warszawa). Dawid Kocyła wystąpił w drugiej połowie. Był to jego pierwszy występ w kadrze U-19, choć może również występować w reprezentacji U-18. Jak sam przyznaje, jest to dla niego ogromne wyróżnienie, tym bardziej, iż może grać ze starszymi kolegami. 10 września młodych Polaków czeka kolejne starcie – tym razem w Tbilisi z rówieśnikami z Gruzji.

Nowy selekcjoner reprezentacji do lat 19. zwrócił uwagę na utalentowanego bełchatowianina po znakomitych występach w Fortuna I Liga. Debiutował w domowym meczu ze Stomilem Olsztyn (3:0), a w 3. kolejce po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców pokonując bramkarza Radomiaka Radom (3:0). Łącznie wystąpił w tym sezonie 6 razy. Z racji powołania zabraknie go w meczu 8. kolejki, w którym GKS Bełchatów zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.

Przypomnijmy, że ostatnim graczem GKS-u powołanym do dorosłej kadry był Maciej Wilusz, który w pierwszym półroczu 2014 roku wystąpił w czterech meczach towarzyskich: z Norwegią (3:0), Mołdawią (1:0), Niemcami (0:0) oraz Litwą (2:1). Czy Dawid będzie następnym?