Oficjalnie: Artur Derbin przedłużył kontrakt z klubem do czerwca 2021 roku!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po wczorajszym zwycięstwie nad Wigrami, kibice GKS-u mogli odetchnąć z ulgą. Dziś mają kolejny powód do radości, bowiem kontrakt z górniczym klubem przedłużył trener Artur Derbin! Oznacza to, że szkoleniowcem „Brunatnych” będzie co najmniej do końca sezonu 2020/21.

42-letni szkoleniowiec pracuje w Bełchatowie od 10 kwietnia 2018 r. kiedy to przejmował drużynę po Mariuszu Pawlaku, zajmującą wówczas 8. miejsce w II lidze, ze stratą jedenastu punktów do miejsca premiowanego awansem. Wtedy jeszcze promocji na zaplecze Ekstraklasy uzyskać się nie udało, lecz już w kolejnych rozgrywkach 2018/19, drużyna GKS-u okazała się najlepsza w drugoligowej stawce i w świetnym stylu wywalczyła awans. Obecnie zespół trenera Derbina plasuje się na 14. pozycji z I lidze, mając na swoim koncie cztery zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. W sumie trener Derbin poprowadził „Brunatnych” w 59 oficjalnych spotkaniach, w tym 56 ligowych i 3 Pucharu Polski. Na boiskach Fortuna I ligi i II ligi jego zespół zdobył 89 punktów (1,59 na mecz), dzięki 24 zwycięstwom i 17 remisom przy bilansie bramkowym 71-45.

– Bardzo dobrze czuję się w Bełchatowie, w tym klubie. Wiadomo, że tworzą go ludzie a tutaj współpracuję ze świetnymi osobami. Ta atmosfera towarzysząca nam każdego dnia pracy powoduje, że możemy osiągać dobre wyniki dla GKS Bełchatów (…) Chciałbym mocno podziękować dyrektorowi sportowemu Marcinowi Węglewskiemu i prezesowi Wiktorowi Rydzowi za okazane zaufanie wobec mojej osoby. Ważne jest to, że propozycja przedłużenia dotychczasowej umowy pojawiła się przed meczem z Wigrami Suwałki  i miała być parafowana niezależnie od wyniku tego spotkania. A przypomnę, że do niedzieli nie wygraliśmy sześciu meczów z rzędu. Dlatego tym bardziej muszę podziękować za zaufanie. To pokazuje, jak dobrze się tutaj rozumiemy, jak dobrze ze sobą współpracujemy, wszyscy rozumiemy sytuacje, z którymi się zmagamy po awansie. Im szybciej się zaadoptujemy do tych warunków, tym lepiej dla nas – powiedział szkoleniowiec GKS-u.

Trenerowi życzymy powodzenia w dalszej pracy i samych zwycięstw w kolejnych meczach!