Marko Simić piłkarzem GKS Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

24-letni chorwacki napastnik Marko Simić podpisał w środę kontrakt z GKS Bełchatów. Mierzący 187 centymetrów piłkarz prawdopodobnie będzie mógł wystąpić już w najbliższym meczu przeciwko Pogoni.

Simić występował ostatnio w węgierskim Ferencvaros Budapeszt, gdzie w 24 meczach zdobył 5 goli. Trafił tam z lokalnego rywala Vasas. Wcześniej reprezentował barwy dwóch klubów chorwackich. Przez dwa sezony reprezentował też barwy rosyjskiego FK Chimki, skąd wypożyczony był na rok do łotewskiego FC Daugava.

Marko Simić w latach 2006-2010 regularnie reprezentował barwy młodzieżowych reprezentacji Chorwacji. W trzech meczach kadry U’21 strzelił jedną bramkę.

– Kłopoty kadrowe zmusiły nas do zdecydowanego działania – powiedział dyrektor sportowy GKS Kamil Kiereś. Testy Marko Simicia pod każdym względem wypadły pozytywnie. Bardzo się cieszę, że udało się dojść do porozumienia, jeśli chodzi o kontrakt indywidualny. Pozostały jeszcze kwestie proceduralne umożliwiające zawodnikowi grę w T-Mobile Ekstraklasie. Mam nadzieję, że Marko pokaże swój potencjał w występach ligowych i pomoże drużynie w tym trudnym okresie.

Simić będzie występował z numerem „19” na koszulce.