GKS – Hapoel Hajfa 0:2 w sparingu

W swoim piątym meczu kontrolnym GKS Bełchatów przegrał w Warce z Hapoelem Hajfa 0:2. Następny test „Brunatni” rozegrają już we wtorek 31 lipca w Opalenicy, gdzie o godz. 16 zmierzą się z cypryjskim AEK Larnaka.

W pierwszej połowie GKS Bełchatów grał bardzo rozważnie i częściej od rywala był w posiadaniu piłki. Bełchatowianie wymieniali sporo podań, ale brakowało tego ostatniego. Najlepszej okazji do zdobycia bramki nie wykorzystali Bożok i Wroński. Najpierw mocny strzał tego pierwszego odbił bramkarz, a po chwili sparował również dobitkę młodzieżowego reprezentanta Polski.

Skoro GKS nie potrafił udokumentować przewagi golem, goście z Izraela wzięli sprawy w swoje ręce i tuż przed przerwą po błędzie bełchatowskiej defensywy zdobyli prowadzenie. Adam Stachowiak nie miał szans obronić strzału z bliskiej odległości.

Po przerwie lepiej zaprezentował się Hapoel, który dość szybko podwyższył prowadzenie, a do końca meczu umiejętnie rozbijał ataki piłkarzy Kamila Kieresia. Kontaktową bramkę powinien zdobyć Paweł Buzała, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił tylko w boczną siatkę.

GKS Bełchatów – Hapoel Hajfa 0:2 (0:1)
Vladimir Gluščević 42, Stefan Denković 64

GKS: Adam Stachowiak (60. Łukasz Budziłek) – 56. Adrian Basta (60. Raúl González Guzmán), 14. Mate Lacić, 24. Maciej Wilusz (69. Piotr Witasik), 69. Mikołaj Grzelak (32. Alan Stulin) – 16. Mateusz Mak (46. Tomasz Wróbel), 31. Paweł Giel (46. Grzegorz Baran), 15. Miroslav Božok (69. Leszek Nowosielski), 6. Szymon Sawala (46. Kamil Wacławczyk), 8. Michał Mak (32. Kamil Kosowski) – 55. Łukasz Wroński (46. Paweł Buzała).

Hapoel: 1. Dreshler Kale – 19. Ahad Azam, 21. Oshri Roash, 5. Dušan Brković, 13. Eyal Tartazky (74, 24. Sharon Levy) – 15. Hanan Maman (56, 7. Stefan Denković), 26. Yossi Dora (63, 31. Fabian Stoller), 18. Gal Harel (81, 16. Snir Mishan), 20. Ran Abukarat (88, 8. Hisham Kiwan), 27. Yuval Avidor (83, 11. Eli Elbaz) – 9. Vladimir Gluščević (63, 10. Guy Tzarfati).

żółte kartki: Božok – Dora, Roash, Harel.

sędziował: Marcin Borski (Warszawa).

Wkrótce w galerii GKS.net.pl do Waszej dyspozycji będą zdjęcia z meczu.