Światełko w ciemnym tunelu? Agenci na ratunek GKS?

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl jest szansa na uratowanie GKS-u Bełchatów. Chęć zakupu akcji bełchatowskiego klubu wyraża (podobno) grupa menedżerska Top Goal. Czy koledzy po fachu Jarosława Kołakowskiego, Piniego Zahaviego czy Miniego Raioli będą wybawcami klubu ze Sportowej 3?

Problem stwarza jednak brak zarządu. Na zwołanym ostatnio Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy przyjęto dymisję Wiktora Rydza, lecz nie wybrano jego następcy. Przeszkadza to w przeprowadzeniu audytu finansowego, który zdefiniowałby dług oraz wszelkie problemy. Bez audytu nikt nie zdecyduje się przejąć klubu.

Większościowy właściciel GKS-u Bełchatów – stowarzyszenie EKS Skra Bełchatów – zwleka z decyzją. Wybrano jedynie Radę Nadzorczą z anonimowymi w bełchatowskim środowisku postaciami w składzie, o czym pisaliśmy TUTAJ. Potencjalny inwestor chciałby przejąć akcje kluby, a następnie poszukać inwestorów, którzy wniosą wkład finansowy do klubu.

Natomiast sama agencja Top Goal prowadzi kariery 17 piłkarzy, między innymi takich jak Dawid Kownacki, Arkadiusz Reca, Łukasz Teodorczyk czy Dominik Furman. Właścicielem agencji jest Marcin Kubacki.

Czy ta informacja okaże się preludium zmian, jakie nastąpią przy Sportowej 3? Miejmy nadzieję, że tak! Decyzja musi być jednak jak najszybsza, bowiem do 21 grudnia GKS jest zobowiązany spłacić zaległości względem ZUS. Ponadto piłkarze chcą wiedzieć, co czeka ich w Bełchatowie w najbliższych tygodniach.