Tymczasowy prezes zarządu GKS Bełchatów został powołany

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Po wtorkowym przyjęciu przez nową radę nadzorczą dymisji Wiktora Rydza z funkcji prezesa zarządu GKS Bełchatów, w czwartek jego następcą został Marek Grzesiak, który do pełnienia tej roli został tymczasowo oddelegowany z… rady nadzorczej. Stanowisko to piastować ma przez miesiąc – poinformował serwis Belsport.pl.

Marek Grzesiak został we wtorek jednym z trzech członków nowej rady nadzorczej GKS Bełchatów, powołanej przez akcjonariuszy klubu. W środę na pierwszym posiedzeniu rady nadzorczej nie wybrano nowego zarządu klubu. Od wtorku na stanowisku prezesa był wakat, po tym, jak akcjonariusze przyjęli dymisję Wiktora Rydza.

W czwartek rada nadzorcza klubu spotkała się po raz kolejny i oddelegowała Marka Grzesiaka do czasowego pełnienia funkcji prezesa zarządu GKS Bełchatów. Ma ją pełnić przez miesiąc.

W ciągu tego miesiąca prawdopodobnie ogłoszony zostanie konkurs na prezesa klubu. Chyba, że wcześniej dojdzie do sprzedaży akcji inwestorowi, który złożył ofertę zakupu. Powołanie nowego prezesa GKS otwiera możliwość przeprowadzenia przez inwestora audytu, który pozwoli ewentualnie przystąpić do negocjacji transakcyjnych.