Kto dołączy do pierwszej drużyny GKS? Testowanie trwa

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

GKS Bełchatów oficjalnie ogłosił odejściu dwójki zawodników. Seweryn Michalski oraz Dawid Błanik przestali być piłkarzami Brunatnych, a o ich nowych kierunkach pisaliśmy TUTAJ. Z zespołem Marcina Węglewskiego trenuje natomiast szóstka potencjalnych kandydatów do gry w biało-zielono-czarnych barwach.

Do trenujących od jakiegoś czasu z bełchatowianami bramkarza GKS-u Jastrzębie Leonida Otczenaszenki, obrońcy Rozwoju Katowice Kajetana Kunki oraz pomocnika Podbeskidzia Bielsko-Biała Filipa Laskowskiego dołączyli kolejni zawodnicy. Jednym z nich jest znany bełchatowskiej publiczności Maciej Koziara. 24-letni pomocnik występował w Bełchatowie w pierwszej połowie 2020 roku, lecz zagrał zaledwie 76 minut w dwóch spotkaniach. Jego wypożyczenie do Brunatnych w lipcu wygasło, a były piłkarz m.in. Arki Gdynia wrócił do Miedz Legnica. Jesienią jednak nie przebił się do pierwszej drużyny i występował jedynie w III-ligowych rezerwach. Rozegrał w nich 16 spotkań, w których 8 razy pokonał bramkarza rywali (2 razy z rzutów karnych).

Ponadto sztab szkoleniowy GKS-u przyglądać się będzie 18-letniemu obrońcy Stomilu Olsztyn, Jakubowi Staszakowi. Młody defensor w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi wystąpił w 10 spotkaniach olsztynian, z czego w pięciu wychodził w wyjściowej „11”. W przeszłości występował natomiast m.in. w drużynach juniorskich UKS SMS Łódź, Zagłębia Lubin, a także w seniorskich KKS Kalisz oraz Górniku Konin. Na początku stycznia przebywał na testach w II-ligowym Sokole Ostróda.

Marcin Węglewski do treningów z pierwszą drużyną zaprosił także Bartosza Pawlaka z GKS-u 2004. Do Bełchatowa powrócił także Bartłomiej Lisowski, który przebywał na testach w Ostródzie.

Patrząc na listę obecnie testowanych, sztab szkoleniowy zrezygnował już z przypatrywania się umiejętnościom: Michała Leszczyńskiego (bramkarz), Michała Bodysa (bramkarz), Wiktora Gasztyka (bramkarz), Bartosza Bartkowiaka (pomocnik) oraz Karola Kuczka (napastnik).