Filip Laskowski nowym zawodnikiem GKS-u Bełchatów

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Pierwszym piłkarzem „z zewnątrz”, który w 2021 roku związał się „Dumą Brunatnej Stolicy” jest Filip Laskowski. Ofensywny pomocnik trafił do naszego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

To niespełna 20-letni ofensywny pomocnik, mogący występować również na pozycji środkowego napastnika. Przez ostatnie półtora roku bronił barw „Górali”, z którymi wywalczył awans do Ekstraklasy. W poprzednim sezonie w ekipie czerwono-biało-niebieskich rozegrał 18 spotkań (17 w Fortuna 1 Lidze i jedno w Pucharze Polski), a w obecnych rozgrywkach Ekstraklasy zaliczył 7 występów (łącznie 297 minut). Przed przenosinami do Bielska-Białej mierzący 183 wzrostu i ważący 80 kilogramów piłkarz szlifował swoje futbolowe rzemiosło w juniorskich drużynach Olimpii Elbląg, Stomilu Olsztyn oraz Escolii Varsovii Warszawa. Wówczas zainteresowało się nim Podbeskidzie, z którym w lipcu 2019 roku podpisał trzyletnią umowę.

– Jestem kreatywnym zawodnikiem, czego jeszcze w stu procentach nie zdążyłem pokazać. Mam nadzieję zrobić to w Bełchatowie – powiedział na łamach oficjalnej strony klubu. – Bełchatów to bardzo dobre miejsce do rozwoju dla młodszych zawodników, boisk nie brakuje, infrastruktura jest na wysokim poziomie, do tego bardzo fajny, klimatyczny stadion, który mi się podoba – dodał Filip Laskowski, którego witamy w Górniczym Klubie Sportowym i życzymy wielu udanych występów w biało-zielono-czarnych barwach.