Poszukiwanie wzmocnień. Brunatni testują i… sami są testowani

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Do powrotu na pierwszoligowe boiska pozostało 26 dni. Trener Marcin Węglewski wciąż daje szansę i przygląda się testowanym piłkarzom, których od początku zimowych przygotowań pojawiło się na S3 już niemal dwudziestu. Czy któryś z nich wzmocni GKS Bełchatów?

Piłkarze GKS-u odpoczywają po intensywnej sobocie, podczas której rozegrali dwa mecze kontrolne. Czwarty tydzień przygotowań do rundy wiosennej rozpocznie w środę o godz. 15:00. Odpoczynku nie ma za to sztab szkoleniowy, który wciąż poszukuje kandydatów do gry w biało-zielono-czarnych barwach. Po odejściu z klubu m.in. Lenarcika, Makucha, Michalskiego i Błanika zespół wymaga wzmocnień, lecz warunki finansowo-organizacyjne mocno ograniczają pole manewru trenerowi Marcinowi Węglewskiemu. Jak do tej pory udało się zakontraktować dwóch ofensywnych graczy: Filipa Laskowskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Macieja Koziarę (Miedź II Legnica).

Z tygodnia na tydzień powiększa się za to liczba testowanych zawodników. Niemal od początku przygotowań w treningach uczestniczy ukraiński bramkarz z polskim paszportem Leonid Otczenaszenko, który od sezonu 2019/20 związany jest z GKS 1962 Jastrzębie. Mierzący 193 cm wzrostu golkiper wystąpił do tej pory w trzech sparingach (ze Skrą Częstochowa, Lechią Tomaszów Maz. i Wartą Sieradz), w których dał się pokonać tylko raz, po strzale z rzutu karnego. Michał Leszczyński (Concordia Elbląg), Wiktor Gasztyk i Kamil Lech (obaj z Ruchu Chorzów), Kacper Trelowski (Raków Częstochowa) oraz Michał Bodys (Foto-Higiena Gać) to pozostali bramkarze, którzy przewinęli się w tym czasie przez ręce trenera Łukiewicza.

Szansę na dołączenie do drużyny ma Kajetan Kunka. 19-letni obrońca z Rozwoju Katowice, wystąpił w sparingach ze Skrą i RKS Radomsko. W tym ostatnim spotkaniu sztab szkoleniowy obserwował również 24-letniego napastnika Macieja Firleja (ostatnio Korona Kielce), 20-letniego pomocnika Kacpra Szczudlińskiego (Huragan Morąg) i 23-letniego obrońcę Łukasza Wiecha (Radomiak). W drugiej linii wystąpił również 22-letni pomocnik Aleksander Waniek (Legia II Warszawa).

Wcześniej podczas test-meczu z Lechią Tomaszów Maz. 45 minut gry dostał 27-letni Bartosz Żurek (Puszcza Niepołomice), który pierwsze poważne szlify w seniorskiej piłce zbierał w Legii, skąd wiosną 2013 roku przeniósł się na pół roku do… GKS-u Bełchatów. Zanotował wówczas dziesięć meczów w Ekstraklasie. Testowano również m.in. 20-letniego Bartosza Bartkowiaka, pomocnika Lecha Poznań, który jesień spędził na wypożyczeniu w Miedzi Legnica i 18-letniego Jakuba Staszaka, obrońcę Stomilu Olsztyn. W treningu z pierwszą drużyną pozostają wciąż wychowankowie: 18-letni napastnik Kacper Sionkowski, 17-letni obrońcy Oskar Przywara i Bartosz Kołodziejczyk. Profesjonalny kontrakt z GKS podpisał defensor Kamil Mizera.

Z kolei w drugą stronę podążył 19-letni Bartłomiej Lisowski, który w minioną sobotę rozegrał 45. minut w barwach Pelikana Łowicz. Trzecioligowiec wygrał z Borutą Zgierz (3:1), a wychowanek GKS-u pojawił się na placu gry od początku drugiej połowy. Wcześniej młody obrońca przebywał na testach w drugoligowym Sokole Ostróda, lecz nie znalazł uznania w oczach trenera Piotra Jacka.

W sobotę GKS Bełchatów rozegra kolejne mecze sparingowe. O godz. 11:00 pierwsza grupa zmierzy się z GKS II Bełchatów, a o 13:00 druga zagra z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Wiele wskazuje na to, że i w tych spotkaniach zobaczymy nowe twarze.