Młody stoper Rozwoju Katowice dołącza do Brunatnych

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Kajetan Kunka został kolejnym zawodnikiem, który wiosną 2021 będzie reprezentował barwy GKS-u Bełchatów. 19-letni defensor został wypożyczony z IV-ligowego Rozwoju Katowice.

Utalentowany zawodnik przez całą dotychczasową karierę związany był ze śląskimi drużynami (Sprint Katowice, Rozwój Katowice, Górnik II Zabrze). W sezonie 2017/18 urodzony w 2001 roku piłkarz wystąpił w 8 spotkaniach (326 minut) II ligi. Jego rozwój wyhamowała kontuzja oraz pandemia, przez którą nie doczekał się debiutu w rezerwach Górnika. W obecnym sezonie Rozwój Katowice występuje w IV lidze, a Kunka był podstawowym zawodnikiem zespołu Tomasza Wróbla – byłego zawodnika GKS-u Bełchatów. 19-latek zagrał w 13 spotkaniach ligowych (na 16 możliwych), zdobył dwa gole, zanotował asystę oraz zobaczył dwie żółte kartki. Sztab GKS-u obserwował go od początku zimowych przygotowań nie tylko na treningach, ale także w sytuacji bojowej – na murawie w trakcie sparingu.

W przeszłości był powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski od U-15 do U-18, w których wystąpił pięciokrotnie.

Trener Marcin Węglewski komplementuje umiejętności nowego podopiecznego: – Kajetan jest zawodnikiem, który utrzyma w zespole rywalizację na środku obrony. Wierzymy, że umiejętności, które pokazał w okresie testowania przełożą się na jego dobrą dyspozycję w czasie rundy wiosennej, a w tedy skorzystamy z opcji pierwokupu – czytamy na rozwoj.info.pl

Witamy Kajetana przy Sportowej 3 i życzymy wielu sukcesów w biało-zielono-czarnych barwach!