Pogłoska stała się faktem. Sebastian Zalepa przy Sportowej

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Ruch transferowy na linii Resovia – GKS Bełchatów, o jakim poinformował na swoim Twitterze Janekx89, stał się faktem. Kontrakt do końca sezonu z Brunatnymi podpisał były obrońca Resovii Rzeszów – Sebastian Zalepa.

31-letni obrońca rozwiązał ostatnio kontrakt z byłym już pracodawcą – Resovią. Doświadczony stoper w stolicy Podkarpacia spędził ostatnie 2,5 sezonu z półroczną przerwą na grę w Wigrach Suwałki. W obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi zagrał 16 razy, zdobywając przy tym jedną bramkę w inauguracyjnym meczu sezonu z Puszczą Niepołomice (3:0). W przeszłości występował w juniorskich drużynach UKS SMS Łódź, a także w seniorskich zespołach Widzewa Łódź, Tura Turek, Stali Stalowa Wola, Olimpii  Grudziądz, Stali Mielec czy Floty Świnoujście. Mierzący 194 cm wzrostu piłkarz w sezonie 2010/11 w barwach Widzewa dwukrotnie wystąpił w meczach Ekstraklasy. Na jej zapleczu rozegrał dotychczas 123 mecze, w których zdobył 12 bramek. Na trzecim szczeblu rozgrywkowym jego bilans to 102 mecze i 15 goli.

31-letni dziś zawodnik występował także w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Transfer do Bełchatowa jest dla Zalepy powrotem w rodzinne strony – urodził się bowiem w Łodzi.