Damian Michalak bliski przenosin do trzecioligowego KS Kutno

Wychowanek Brunatnych od 19 lutego bierze udział w treningach i wiele wskazuje na to, że wiosną będzie reprezentował barwy trzecioligowca. Jak udało nam się dowiedzieć, w grę wchodzi półroczne wypożyczenie.

20-letni pomocnik zaliczył w tym sezonie jedynie półgodzinny występ w pucharowym meczu przeciwko Legii. Grał za to w drużynie rezerw, rywalizującej w klasie okręgowej, gdzie strzelił jednego gola. Ponadto trener Marcin Węglewski dał mu szansę w zimowych sparingach pierwszej drużyny z Lechią Tomaszów Maz. i RKS Radomsko. Od momentu kiedy trafił na testy do Kutna, wystąpił w dwóch sparingach: z ŁKS II Łódź (4:2) i Wartą Sieradz (0:3). W obu spotkaniach rozegrał po 45 minut.

KS Kutno po rundzie jesiennej zajmuje 11. miejsce w tabeli III ligi z 26 punktami na koncie (osiem zwycięstw, dwa remisy, osiem porażek). Wcześniej piłkarzem tego klubu został m.in. Łukasz Broź, który przez ponad tydzień trenował z GKS, lecz ostatecznie zdecydował się na podpisanie umowy z trzecioligowcem.

Jeśli umowa między klubami dojdzie do skutku, Damianowi życzymy jak najwięcej minut spędzonych na boisku oraz zdobycia bezcennego piłkarskiego doświadczenia w nowej drużynie!