Kapitan „Magic” zaczarował rywali i trafił do jedenastki 21. kolejki F1L

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jego powrót do składu zaowocował pierwszą w tym roku zdobyczą punktową. Defensywa Brunatnych funkcjonowała bez zarzutu, zachowała czyste konto i wydatnie przyczyniła się do remisu w Tychach. A on, jak na kapitana przystało, skutecznie dyrygował blokiem obronnym, co nie uszło uwadze dziennikarzom „Piłki Nożnej”.

Mariusz Magiera był jedną z głównych postaci sobotniego meczu z GKS Tychy. Pomimo długiej przerwy w grze, spowodowanej urazem, cechował go spokój i opanowanie. Był pracowity i skuteczny w odbiorze: sześciokrotnie odbierał piłkę rywalom. Wespół z Mateuszem Bartkowem znakomicie radził sobie z wyeliminowaniem najskuteczniejszych w ekipie gospodarzy, Szymona Lewickiego i Bartosza Biela. Poza dobrymi interwencjami w obronie, miał również szansę na zdobycie bramki, lecz jego strzał z rzutu wolnego w 29. minucie najpierw trafił w mur, a dobitka po nodze rywala wyszła na rzut rożny.

Dla kapitana GKS-u nominacja do jedenastki kolejki „PN” to drugie wyróżnienie w tym sezonie. Wcześniej doceniono go po meczu z Resovią. Do tej pory podobna gratyfikacja trafiła do ośmiu, reprezentujących „Dumę Górniczego Miasta” piłkarzy. Byli to: Paweł Lenarcik (dwukrotnie), Mateusz Szymorek, Seweryn Michalski, Bartłomiej Eizenchart, Patryk Makuch, Łukasz Wroński i Przemysław Zdybowicz. Serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych nominacji!

Jedenastka 21. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Marek Kozioł (Korona Kielce) – Bartosz Jaroch (Resovia), Carlos Moros Gracia (ŁKS), Mavroudís Bougaḯdis (Chrobry Głogów), Mariusz Magiera (GKS Bełchatów) – Fabian Hiszpański (Arka Gdynia), Jacek Podgórski (Korona Kielce), Rafał Niziołek (Odra Opole), Christian Alemán (Arka Gdynia) – Michael Ameyaw (Widzew), Jakub Wróbel (Resovia).