Milion złotych przekazany EKS Skrze przez PGE GiEK S.A. trafi do GKS-u!

#gksnigdyniezginie
#gksnigdyniezginie

Jak informuje na swojej stronie internetowej klub oraz spółka z Grupy PGE, Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., popisano umowę sponsoringową ze Stowarzyszeniem Energetycznym SKRA – które jest większościowym udziałowcem klubu ze Sportowej 3 – w ramach którego PGE GiEK przekaże milion złotych na bieżącą działalność GKS-u.

W komunikacie czytamy:

„Podjęta w minionym roku misja ratowania GKS „Bełchatów” S.A. przynosi pozytywny finał. Niezmiernie miło nam poinformować, że większościowy udziałowiec GKS „Bełchatów” S.A. – Stowarzyszenie Energetyczny Klub Sportowy SKRA Bełchatów, uzyskał od PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. 1 mln zł z tytułu umowy sponsoringowej. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na dokończenie przez drużynę GKS Bełchatów rozgrywek ligowych w obecnym sezonie Fortuna 1 Ligi. Przekazane wsparcie ma ogromny wpływ na przyszłość „Dumy Górniczego Miasta”.

Już od najbliższego meczu pomiędzy drużynami GKS Bełchatów i Odry Opole, logotyp PGE GiEK S.A. – sponsora EKS Skra Bełchatów – będzie prezentowany m.in. na koszulkach zawodników „Brunatnych”, reprezentujących miasto i region w prestiżowych rozgrywkach Fortuna 1 Ligi.

– W imieniu całej społeczności skupionej wokół klubu, chciałbym serdecznie podziękować właścicielowi za pomoc w pozyskaniu wsparcia dla naszej działalności i za zaufanie, jakim obdarzyła EKS Skrę spółka PGE GiEK  – powiedział p.o. Prezesa Zarządu GKS „Bełchatów” S.A., Marek Grzesiak. Jestem przekonany, że jako klub zaplecza Ekstraklasy, jesteśmy odpowiednim podmiotem dla promocji marek największych spółek. Wierzę, że to wydarzenie przekona inne firmy do powrotu do sponsoringu GKS lub zainteresowania się naszą ofertą nowych podmiotów. Dzięki nawiązanej współpracy możemy spokojnie myśleć o dokończeniu przez pierwszą drużynę obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi i starać się o licencję na nowe rozgrywki. Ten proces jest już zresztą intensywnie prowadzony.”

fot. GKS Bełchatów